MENU

Cildin Düşmanı Psikolojik Yaşlanma

Cildin Düşmanı Psikolojik Yaşlanma

Kronolojik olarak cildimiz de dahil saçımız , tırnağımız , iç organlarımız yani tüm bedenimiz yaşlanır. Yaşlanmak doğal bir süreçtir ve bizler yaşlanma karşıtı adı altında size sunduğumuz her türlü medikal çözümü aslında bu doğal, kronolojik yaşlanmaya karşı sunarız.

Cildin yaşlanmasının %40 yapısal %60 dış etkenlerden kaynaklandığının  bilincinde olan, sizlere danışmanlık ve hizmet veren her uzman gibi asıl engel olmak istediğimiz şeyin tam olarak cildi dış etkenlerden kaynaklanan yaşlanmaya karşı korumak olduğunu söylemek isterim. En büyük dış etkenlerden biri olan Güneş ve neden olduğu foto-yaşlanmayı diğer yazılarımda detaylıca anlattım. Ama bir dış etken daha var ki, o da özellikle biz kadınların daha hassas ve daha detaycı yapıda olmamızın sonucu olarak ortaya çıkan psikolojik yaşlanmadır. Biliyorum ki pek çoğumuz bunu hesaba katmıyoruz.

İyi beslenerek, spor yaparak kronolojik yaşlanmayı azaltabiliriz. Birçok fiziksel önlem alarak cildimizi foto-yaşlanmaya karşı koruyabiliriz. Peki psikolojik yaşlanmaya karşı bedenimizi nasıl koruyacağız?

Tabii ki karşılaştığımız birçok zorluğu, sıkıntıyı kendimizden uzaklaştırmak, onlarla baş etmek o kadar da kolay olmuyor. Şehirli kadının sırtındaki yük giderek artıyor. İş hayatının yükü, para kazanma, aile olma, çocuk anne eş baba olma ya da yalnız olma stresi, her daim güçlü görünmek için verdiğimiz mücadele… Yeter mi ? Hayır yetmez!
Her daim bakımlı ve hoş da gözükmek istiyoruz. İyi bir anne, iyi bir eş, başarılı bir iş kadını, iyi bir evlat olmak istiyoruz. Bazen ise hiçbiri olmak istemiyoruz.

Tüm bunları yapmaya çalışırken bazen tökezleyebiliyoruz, bazen yetişemiyoruz, bazen ise başaramıyoruz.

Bu bizi eksik, yetersiz ya da işe yaramaz mı yapar ? Bence hayır.

İşim dolayısıyla o kadar çok kadın tanıdım ve o kadar çok hayata dokundum ki size anlatamam… Ve şuna karar verdim ; en basit tabiri ile biz kadınların gülünü solduran yegane şey psikolojik olarak bizi yıpratan olaylar. Boşanma, aldatılma, kandırılma, küçük görülmek, aşağılanmak, bir yakınını kaybetmek, çocuğu ile ilgili bir problem yaşamak, sahip olduklarını kaybetmek, işini / maddiyatını / maneviyatını / saygınlığını kaybetmek bir kadını yaşlandıran şeylerdir. Genç olduğuna asla inanamadığım kadar yaşlı görünen yüzler tanıdım ve biz kadınların ışığının ve güzelliğinin en başta mutlu olmaktan ya da başka bir deyişle mutsuz olmamaktan geçtiğini öğrendim. Yaşadıklarımızı değiştirebilir miyiz ya da nasıl engel olabiliriz bilmiyorum ama bu yaşadıklarımızın bizde yarattığı fiziksel deformasyonları gidermek adına her zaman danışanlarıma ayrı ayrı kişisel çözümler sunabileceğimi biliyorum. Üzgün ve yorgun görünen bir yüz için yapılabilecek çok şey var. Botokslar, Dolgular, Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, UltheraScarlet SDiamond Shine Terapi gibi birçok çözüm ile yüzünüzde kaybettiğiniz o tazeliği ve gençliği size tekrardan geri verebiliriz.

Kendimizi beğenmek bir kadın olarak bizlerin en temel psikolojik ihtiyacıdır. Aynaya baktığımızda kendimizi güzel bulmak, kişisel bir motivasyon, özgüven ve özsaygı kazandırır. Birilerine benzemek zorunda değiliz. Önemli olan kendinin en iyi versiyonu olmaktır ve bunları sizlere sağlayabilmek için ben Isabel ve ekibim her zaman yanınızdayız.

 

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Bakış Tasarımı
  Bakış Tasarımı

  BAKIŞ TASARIMI / GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI Bir estetik koçu olarak danışanım karşıma geçip ”Benim için sizce ne gerekli ? ‘’ diye sorduğunda iki noktaya bak..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun