MENU

Migren Botoksu Tedavisi

Migren Botoksu Tedavisi

Migren çoğunlukla başın bir tarafında, zonklamalı ve şiddetli ağrı biçiminde ortaya çıkan, belirgin bir nedeni bulunamayan bir hastalıktır ve diğer baş ağrılarından farklı bir baş ağrısıdır. Migren baş ağrısına genellikle bulantı veya kusma eşlik eder ve bazı hastalar ayrıca ışık ve sese karşı duyarlılık da yaşayabilirler. Migren ağrıları çeken kişinin hem günlük hayatı hem de özel hayatı çekilmez bir hal alabilir. Özellikle de migren ağrıları sıklaştığında ve şiddetlendiğinde bireylerin yaşamını oldukça fazla etkilemektedir.  Ancak ağrı kesiciler bu noktada kişilerin yardımcısı olmamaktadır. Birçok tedavi şeklinin yetersiz kaldığı migren ağrısına çözüm botoksla sağlanır.

Migren Tedavisinde Botoks Uygulaması

Migren rahatsızlığı şiddetli baş ağrılarının tekrarlaması ve ağrı şiddetinin artması halinde gözlemlenmektedir. Kronik migrende, Ağrılara neden olan kaslara botoksun enjekte edilerek, kasların aktivitesi azaltılır, böylece ağrı hafifler. Migren tedavisinde gergin olan kaslara 7 ayrı bölgede çeşitli noktalara botoks enjeksiyonu yapılır.  Bu bölgeler, hastanın başında, alın bölgesi, her iki şakak bölgesi, boyun ve ense bölgeleridir. Botoksun uygulama miktarı kasların gerginliğine göre değişim gösterir. Gergin kaslara daha çok enjeksiyon yapılırken, hafif gergin olan kaslara daha az miktarda uygulama yapılır. Bu tedavi uzman tarafından belirlenen aralıklarla tekrarlanır. Migren botoks tedavisi sonrasında hastaların şikayetlerinde %70 azalma gözlenmektedir.

Migren Botoksu Uygulaması

Baş ağrılarının sıklığı ve şiddeti artıyorsa ve buna ilaçlar çare bulamıyorsa etkin bir tedavi uygulanmalıdır. Kronik migrene yönelik uygulanan atak tedavi ilaçları, ağrı gelmesin diye aylarca kullanılan antidepresan ve epilepsi ilaçları, ağrı kesiciler ve akupunktur tedavileri yeterli sonuç veremeyebilir. Hastalar sürekli ve aşırı miktarda ağrı kesici kullanmanın risklerinin yanı sıra ağrıyla yaşamanın yarattığı olumsuz psikolojik durumla baş başa kalır. Bu hastalık mutlaka tedavi edilmeli ve kontrol altına alınmalıdır. Kas gevşetici özelliği olan botoksun migren tedavisinde yarar sağladığı için hastalar bu tedavi yönteminden faydalanabilirler. İlaçlardan daha etkili bir yöntem olan migren botoks tedavisi uygulaması, hasta şikayetlerine %70 oranında çözüm sağlamaktadır. Böylece migrenin kişilerin sosyal ve iş hayatlarını olumsuz yönde etkilememesi sağlanır.

Migren Botoks Tedavisini Kimler Yaptırmalıdır?

Baş ağrılarında ciddi şekilde sıklık görülen ve şiddeti fazla olan kişiler migren botoksu ile bu sorunu aştıkları kanıtlanmıştır. Ağrılar sırasında normal ağrı kesiciler içerek ağrının giderilmesi sağlanamaz. Ayrıca aynı ağrı kesicilerin sıklıkla kullanılması da beyin tarafından algılanmaktadır. Beyin merkezi bu ağrı kesicileri algılayarak yanıt vermemektedir. 10 dakika süren bir enjeksiyonla, ilaçlara bağımlı bir tedavi sürecinden hastaları kurtaran bu yöntemin hiç bir yan etkisi söz konusu değildir. İlaçların fayda sağlamadığı ve ayda 15 günden fazla ağrı çeken kronik migren hastalarına uygulanmalıdır. Nişantaşı’nda bu tedavi yöntemi ile migren ataklarından nasıl kurtulanabileceği hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri arayabilir sorularınızı iletebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Alın Çizgilerine Botoks
  Alın Çizgilerine Botoks

  Zamana karşı koymak hiç birimiz için pek mümkün değil. Belki yaş almayı engelleyemeyiz ama gerçekleşecek sonu geciktirerek kaliteli yaşlanmayı sağlaya..

  Devamı >
  Botoksla Kaş Kaldırma
  Botoksla Kaş Kaldırma

  Botoksla kaş kaldırma tedavisi ameliyatsız olarak kaş kaldırma estetiği olarak da bilinmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşlarda kırışıklıklar ..

  Devamı >
  Kaş Arası Botoks
  Kaş Arası Botoks

  Kaş arası kırışıklık yada çizgilenme sorunlarının giderilmesi için uygulanan kaş arası botoks uygulaması gereksiminlerinin başında, kaş arasındaki kır..

  Devamı >
  Kaz Ayakları Botoksu
  Kaz Ayakları Botoksu

  Kaz ayağı kırışıklık tedavisi yöntemleri arasında en çok öne çıkanları kaz ayakları botoksu ve dolgu uygulamalarıdır. Bu yöntemlerin her birinin avant..

  Devamı >
  Koltuk Altı Botoksu
  Koltuk Altı Botoksu

  Koltuk altı aşırı terleme problemi, kişilerin sosyal yaşamlarını etkileyen bir sorundur. Koltuk altında yarattığı yoğun ıslaklıkla kötü bir görüntü ve..

  Devamı >
  Migren Botoksu Tedavisi
  Migren Botoksu Tedavisi

  Migren çoğunlukla başın bir tarafında, zonklamalı ve şiddetli ağrı biçiminde ortaya çıkan, belirgin bir nedeni bulunamayan bir hastalıktır ve diğer ba..

  Devamı >
  Dudak Botoksu
  Dudak Botoksu

  Dudak üstündeki kırışıklıkları düzeltebilmesi nedeniyle de tercih nedeni olmuştur. Zamanla ortaya çıkmış dudak üzerinde ve etrafındaki çizgiler özelli..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun