MENU

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal ekimi son yıllarda çok fazla kişinin başvurmuş olduğu bir tıbbi müdahaledir. Çeşitli nedenlerden dolayı sakalı çıkmayan ya da düzensiz olarak çıkan kişilerin, ideal ölçülerde sakalları sahip olmak için başvurdukları bir yöntemdir. Saç ekimi işlemlerinde elde edilen başarılardan sonra sakal bıyık ekimi işlemlerinde de artış olmuş ve tabular yıkılmıştır denilebilir. Estetik bir görünümü büyük ölçüde etkileyen sakal ve bıyık görünümü olduğunu unutmamak gerekiyor. Sakal Ekimine başlamadan önce kişi için uygun olabilecek olan sakal ekimi in planlaması yapılıyor.  Ne kadar sakal ya da bıyık ekimi yapılacağı bu ekimin hangi acılarla yapılacağına karar verilir. Uzman hekim tarafından tüm bunlara karar verildikten sonra yüzün Ekim yapılacak noktalarında işaretlemeler  yapılır. Bu işlemler bilgisayara aktarılır.  Bu bilgiler dahilinde bilgisayar programı sayesinde Ekim işleminin sonucunda kişinin yüzünü görünümü oluşturulur ve hastaya gösterilir. Böylece kişi yüzün yeni alacağı şeklini bilgisayarda yapılan simülasyon ile net bir şekilde görür.  Bu sayede istenmeyen bir görünüm oluşmasının önüne geçilmektedir.

Sakal Ekimi Sonrası Yüzün İyileşmesi

Sakal ekiminden hemen sonra iğne bastırılan noktalarda kırmızı kan lekeleri oluşacaktır.  Aynı durum bıyık ekimi için de geçerlidir. İlk banyodan sonra bu lekeler temizlenecektir. İlk düzelme bu sırada görülmektedir.  Yeni ekilen kıl köklerinin beslenmesi için vücut uyum sürecine girecek ve yüz bölgesinde kan akışını arttıracaktır.  Bu nedenle yüzde kızarıklıklar olacaktır. Sakal bıyık ekimi sonrasında deri altında oluşan bu küçük kızarıklıklar da bir ile iki hafta içerisinde tamamen iyileşecektir. İlk aşama da ekilen sakallar şok dökülme ile tamamen dökülecektir. 4- 8 sonra bu sakallar tekrar çıkacak ve bu şekilde sakal ekimi süreci tamamlanmış olacaktır.

Sakal Ekim Teknikleri

Sakal ekimi için çeşitli teknikler kullanılmaktadır.  Böylece erkeklerin istedikleri ölçüde sakala sahip olmaları sağlanmaktadır. FUT ve FUE olarak bilinen bu iki teknik en çok tercih edilen sakal ekim tekniğidir. FUT sakal kökü ekim tekniğidir olarak ta bilinmektedir. Dezavantaj  olarak her sakal kokunun aynı acı ile çıkmaması bilinmektedir. FUE tekniğinde ise kişinin fizyolojik yapısına uygun olarak sakal, her yerde olması gereken yerde gerekli açılarda çıkmaktadır. Hiçbir şekilde iz bırakmamaktır.

Yanık ve Yara İzi Sakal Ekimi Uygulamaları

Yanık ve Yara izleri için de sakal ekim işlemleri yapılabilir.  Öncelikle kişinin klinik incelemeleri yapılarak ne kadar sıklıkta ve hangi yöntemle Ekim yapılacağına karar verilir. Yanık ve Yara izlerinin kapatılması için de etkili bir yöntem olarak sakal ve bıyık ekimi yapılmaktadır. Bu izlerin olduğu bölgede dikkatli bir şekilde yapılacak olan incelemelerden sonra kesinlikle doğru karar verilerek uygulamalar yapılacaktır.

Sakal Ekimi Sonrası Ne Olur?

Sakal bıyık ekimi sonrasında vücutta herhangi bir izni kalmıyor. Kişinin bünyesine uygun olan tekniğe uzman hekim tarafından karar verilip, dikkatli bir şekilde işlem yapıldığı için oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Sakal ekimi sonrasında da olduğu gibi bıyık ekimi sonrasında da bir iki hafta sürecek olan kızarıklıklar oluşabilir.  Ekilen sakal ve bıyık köklerinin vücuda uyum sağlanması ile bu kızarıklıklar geçiyor.  Ayrıca sakal ekimi sonrasında şok dökülme yaşanmaktadır.  Bu şok dökülme sonrasında tekrar çıkan tüm sakal kökleri en etkili görünümü oluşturacaktır. 4 ile 8 ay sonra tamamen kişinin mevcutta var olan sakallarını farksız olan sakallar oluşacaktır.

 

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Saç Mezoterapisi
  Saç Mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi Nedir? Saç Mezoterapisi : Saçlarda dökülme, zayıflama ve saç kalitesinde düşüş kadın veya erkek fark etmeden birçok bireyi etkileyen..

  Devamı >
  Saç Prp Tedavisi
  Saç Prp Tedavisi

  PRP (Protellet Rich Plasma) tedavisi kişinin kendi kanı kullanılarak saç köklerinin canlandırılması yöntemidir. PRP yönteminde kişiden 8-10 cc arasınd..

  Devamı >
  Sakal Ekimi
  Sakal Ekimi

  Sakal ekimi son yıllarda çok fazla kişinin başvurmuş olduğu bir tıbbi müdahaledir. Çeşitli nedenlerden dolayı sakalı çıkmayan ya da düzensiz olarak çı..

  Devamı >
  Saç Ekimi
  Saç Ekimi

  Hormonal bir bozukluk sebebi ile görülen erkek tipi dökülme de denilen saç dökülmesi tipleri için saç ekimi müdahalesi yapılabilmektedir. Bu tip dökül..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun