MENU

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5-5mm lik derin dokulara da ulaşabilen ve buarada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Ulthera görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deride hasar yapmadan 5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir odaklı bir ultrason cihazıdır. Cilt altını görerek yolladığı atışlarla odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını, subdermal tabakayı kontrakte eden, yenileyen ve geren ısı hasarları yaratır. Ben bu uygulamaya cilt altında küçük iyileşme odacıkları oluşturarak yapılan ameliyatsız yüz estetiği adını veriyorum.

Uygulama esnasında cilt altı dokular adeta bir dikiş makinesi gibi tetiklenmektedir. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma ya da yanak gerdirme yöntemi olan Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin cilt ve cilt altı dokularda yarattığı gevşeme, yumuşama ve sarkmalar tedavi edilir. Ulthera ile uygulama sahasına göre değişen 30-60 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç cilt ve cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ve tetiklenmesi ile meydana gelmektedir.

Ulthera ile yeni üretilen 1,5 mm lik başlıklarla artık kırışıklık tedavisi yapmakda mümkün olmaktadır. Ultheranın kırışıklık tedavisi de diğer tüm lazer tedavilerinden farklı olarak ciltte kızarıklık vede soyma yapmamaktadır. Ulthera ile göz çevresi kırışıklıkları, dudak ve ağız çevresi kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, yanaklardaki kırışıklıklar klasik Ulthera uygulamasından farklı olacak şekilde tedavi edilebilmektedir.

Ulthera Nasıl Uygulanır?

Ulthera yani ameliyatsız yüz germe yanak estetiği işlemi uygulamasında transducer adı verilen ultrasound başlık cilde değdirilerek cilt ve cilt altı doku cihazın monitöründe görüntülenir. Bu sayede tamamen görerek bir uygulama yapılmış olunur. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış odaklanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması tetiklenmesi sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan olumsuz etkilenmez.

Ulthera Ultherapy işlemi sırasında cilt altı dokular sadece ameliyatlarda görülebilecek şekilde ekrandan görülerek uygulama yapılır. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve ciltte yeni

kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde ameliyatsız cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seanstır?

Ulthera uygulaması yalnızca tek seans yapılmaktadır.

Ulthera Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Ulthera; ameliyatsız yüz germe amacıyla yanaklara ve orta yüze, “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları olan hastalara, çene çizgisi belirginleştirmede, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, alın bölgesinde toparlama amacıyla alına, üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını azaltmak ve toparlamak amacıyla göz kapaklarına, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır. 1,5 mm lik uygulamada aynı bölgelerde kırışıklık düzeltmek amacıyla uygulanabilmektedir.

Ulthera Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Ultherapy uygulamasının süresi ulthera yapılan bölgeye göre değişmektedir. Ultherapy uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında sürmektedir. Tüm yüze uygulama yapıldığında 1 saat kadar sürmektedir.

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?

Ultherpy uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar. Ben hastalarıma bu işlem sırasında cilt altı dokuların ağ gibi örüldüğünü, dikiş makinesi gibi tarandığını belirtmekteyim.

Hastalar bu hafif ağrı hissini rahatlıkla tolere edebilmektedirler. Bu odaklı ses dalgası enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’ nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır. Ulthera uygulama sırasında hissedilen bir duyguda dokuların altında oluşan sıcaklık hissidir.

Ulthera Uygulamasında Anestezi Gerekir mi?

Ulthera uygulaması herhangi bir anesteziye gerek olmadan yapılabilen bir tedavidir. Eğer hasta çekinirse anestezi düşünülebilir. Krem tarzında emla gibi topikal lokal anestezik kremler derin klasik ulthera uygulamasında bir fayda göstermezler. Kremli uygulama daha çok kırışıklık tedavisi sırasında uygulanmaktadır.

Çok hassas olan kişilerde bazı alanlarda lokal anestezi yapılabilmektedir. Bazı hastalar ise hafif uyku sedasyon tarzı uygulamalar isteyebilirler.

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?

Ultherapy merkezinde yapılan uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ulthera sonrasında ciltte yanık, leke, morarma vb herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası çok hafif bir kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Dolayısıyla bu uygulama sonrasında gizlenmek zorunda kalmazsınız. Hemen akabinde hafif bir sonuç elde edilmektedir.

Ulthera nın Diğer Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinden Farkı Nedir?

Ulthera, fokus yani odaklı ses dalgası teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma, ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Ulthera sadece yüzeyel değil derin dokuları da düzeltebilen onaran tek cihazdır. Uygulama sırasında cilt altı dokuları görmek çok önemlidir. Çünkü tam olarak ısı etkisi yaratmak istediğimiz ve tedaviyi planladığımız taşıyıcı tabakayı görerek atış yapma imkanı sağlanır. Bunu hiçbir lazerde ya da uygulamada elde etmek mümkün değildir.

Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı ve dokuları erken safhada, tam bozulma oluşmadan ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek, büzüştürmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini yenilenmesinisağlamaktır.

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A onaylı bir cihazdır. Bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Her tıbbi uygulamada olduğu gibi doktorunuz konu ile ilgili gerekli açıklamaları yapacaktır. Ulthera aynı zamanda estetik dolgu maddeleri, botoks ve diğer medikal estetik uygulamalarla da kombine edilebilmektedir.

Ulthera Uygulaması Sonrasında Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Tek bir ulthera uygulaması ardından rejenerasyon ve yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Bu durum özellikle çene çizgisinde ve boyunda daha belirgin olmaktadır. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 90 gün sonradır. 6 ay sonrasında tam sonuç alınmış olur. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar, 6 ay sonrasında ise en iyi hale gelmiş olur.

Ulthera Uygulamasının Ömrü Ne kadardır? Ne kadar Kalıcıdır?

Ulthera uygulaması sonrasında ortalama 2 sene sonuç devam edecektir. Sonrasında eski halinize geri dönmüş olursunuz. Bu süreç yavaş bir süreçtir. Eskisinden daha kötü olma gibi bir durum söz konusu değildir. Tam tersi yenilenmenin olduğu 6 ay yaşlanmanız durmuş olacaktır.

Kimler Ulthera Uygulaması İçin Uygun Adaylardır?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ulthera için uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır. Yine yaşın genç olduğu, yüz germe ameliyatı için erken olan yaşlar Ulthera için iyi bir endikasyondur. Bazen hastalar ameliyat olmak istemeyebilir, komplikasyondan ve anesteziden çekinebilir. Bu durum ulthera için iyi bir endikasyondur.

Ulthera Seans Fiyatları Nedir?

Ulthera seans ücreti 2020 fiyatı yapılacak bölgeye ve uygulama atış sayısına göre değişmektedir. Merkezimizde çok atışlı protokolle uygulama yapılmaktadır. Buda sonucun iyi olması için çok önemlidir. Ulthera seans fiyatı tüm yüz ve boyuna bütün olarak yapılabileceği gibi, bölge bölgede uygulanabilir. Bu durumun fiyatı elbette tüm uygulamaya göre daha düşüktür. Bunun için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Cosmelan Leke Tedavisi
  Cosmelan Leke Tedavisi

  Cosmelan Leke Tedavisi Nedir? Cosmelan leke tedavisi, ciltteki lekeleri azaltmak ve tedavi etmek için tasarlanmış bir peeling yöntemidir. Bu yöntem, ..

  Devamı >
  Dermapen Tedavisi
  Dermapen Tedavisi

  Dermapen Nedir? Dermapen Tedavisi : Bayanların öncelikli sıkıntılarından biri de ciltteki erken yaşlanma belirtileridir. Bu belirtiler kişiden kişiye..

  Devamı >
  Cilt Lekeleri Tedavisi
  Cilt Lekeleri Tedavisi

  Yaz aylarında güneşlenmek, birçok bayanın vazgeçemeyeceği tutkularından biridir. Bronz ve ışıltılı bir tene sahip olmak amacıyla saatlerce güneşte kal..

  Devamı >
  Prp Cilt Tedavisi
  Prp Cilt Tedavisi

  Prp Nedir? Prp, (Platelet Rich Plasma) tedavisi kişinden alınan kanın özel işlemlerden geçirilerek, trombositten yönünden zengin plazma kısmının elde..

  Devamı >
  Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe
  Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

  Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve l..

  Devamı >
  Diamond Shine Therapy
  Diamond Shine Therapy

  Diamond Shine Therapy benim güzellik ve estetik sektöründeki 15 yıllık tecrübemin ve bilgimin bir meyvesi olarak bizzat kendi debeyimlerimden yola çık..

  Devamı >
  Scarlet Altın İğne
  Scarlet Altın İğne

  Scarlet Altın İğne, cildin kendi kollajenini üretmesi için altın iğne tedavisi ile cildi uyaran bir yöntemdir. Altın iğne tek başına Scarlet S cihazı ..

  Devamı >
  Jetpeel Cilt Bakımı
  Jetpeel Cilt Bakımı

  Jetpeel Cilt Bakımı Jetpeel : Güzellik algısı insanlığın var olduğu günden bugüne her zaman önemini korumuştur. Güzellik algısı, fiziksel değişim ve ..

  Devamı >
  Göz Çevresi Morluk Tedavisi
  Göz Çevresi Morluk Tedavisi

  Göz Altı Morluğu Nedir? Göz Çevresi Morluk Tedavisi : Göz altı morluğu, göz çevresindeki deri dokusunun cildin geri kalanına nazaran daha koyu bir re..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun