MENU

Alın Çizgilerine Botoks

Alın Çizgilerine Botoks

Zamana karşı koymak hiç birimiz için pek mümkün değil. Belki yaş almayı engelleyemeyiz ama gerçekleşecek sonu geciktirerek kaliteli yaşlanmayı sağlayabiliriz. Öncelikle derinin kullanımına çok dikkat edilmelidir. Vücudun 2/3’ü sudan oluşmaktadır. Bu nedenle yeterli suyu almak önemlidir. Çünkü su en önemli nemlendirici kaynaktır. Yine stres faktörlerinden uzak durmaya ve güneşte fazla kalmamaya da dikkat edilmelidir. Vücut için güneş önemlidir evet ama fazlası da mutlaka zarar vericidir. çizgilerin tedavisine basamak hazırlayan sebeplerden biri de kollajen harabiyetine neden olan fazla güneş ışınlarıdır.

Alın Çizgilerine Botoks Uygulaması ile Kırışıklık Tedavisi

Tüm yüz bölgesinde olduğu gibi, alın çizgilerene sebep mimik hareketlerin sürekli tekrar etmesidir. Bu durum bir süreden sonra alın kırışıklık tedavisi yöntemlerini ihtiyaç haline getirir. Kitap okurken gözleri kısmak, güneşe çıkarken gözlük kullanmamak yerine kaşları birleştirerek gözlerin kısılmasını sağlamak gibi eylemler sürekli tekrarlandığında çizgiler arttıracaktır. Bu kırışıklık çizgileri alın bölgesinde enine kaş arasında ise dikine hattadır. Alın çizgilerine botoks uygulaması bu sorunun en iyi çözümü olarak ortaya çıkmaktadır.

Alın çizgilerine botoks yapılması ile Alın kırıklık sorunun çözümü için en iyi yöntemdir. Alnı harekete geçiren mimik kaslarını özel iğne işlemleri ile  etkisiz hale getiren botoks, nörotoksin olan çok güçlü bir maddedir. Uygulandığı andan itibaren alın hareketli çizgilerinde bir azalma yapar. Bu da bizi geçici olarak alın çizgilerinden kurtarır.  Alın cildinin botoks ile gevşetilmesi sırasında kasların arasındaki  dengeye dikkat edilerek orta kaşın, dış kaşın, kaş köşesinin ve birleşme noktalarındaki kasların birbiri ile iletişimine dikkat edilmeli, uzman hekim tarafından  uygulanmalıdır. Botoks uygulanırken dinamik hareketli çizgilerinin azaltılması sağlanırken yüz ifadesindeki kasların da estetik görüntüsünden ödün vermemeye odaklanılır. Alın kaslarının ve kaş arasındaki çatmayı sağladığımız kasların tedavisi sağlanarak kaş uçlarının kaldırılması ve kaşa estetik görüntü verilmesi sağlanır.

Botoks Alın Kırışıklığı Tedavisi

Alın çizgilerine botoks tedavisinde kas hareketlerini yavaşlatarak etki eder. Tedavide kırışıklık oluşturan bölgede açılma sağlanırken alın bölgesinde ter ve yağ bezlerinin de bloke olmasıyla ciltte gerginlik, sıkılaşma ve kalite artışı meydana gelir.

Botox ile alın kırışık tedavisi güvenlidir ve dakikalar bile sürmeyecek kadar hızlı bir şekilde uygulanabilir. Etkileri oldukça derindir, zaman kaybına neden olmaz, uygulama sonrasında günlük hayatı kısıtlamaz. Uygulama sonrası belli süre ile yeniden tekrarlanmaz ise etkileri geri döner.

Botox alın kırışıklığı tedavisi geçici yöntemli bir tedavidir. Kişinin cilt yapısına göre belirli aralıklar ile uygulanmalıdır. Bu uygulama zamanını uzmanınız belirleyecektir. Toksin uygulandıktan sonra  tedaviden 3-4 ay aralığında yavaş yavaş etkisinde azalma görülür. Tedaviden sonra da elde edilen etkiyi devam ettirmek için devamlı ve uzman kontrolünde tekrar işlem yapılmalıdır.

Alın çizgilerine botoks uygulamadan hemen önce yüz iyice tüm makyaj ve kirlerden temizlenmelidir. Dinlenmiş ve temizlenmiş bir ciltte uygulamanın sonucu artmaktadır. Uygulamadan sonra biraz sızlama hissedilebilir. 48-72 saat sonra alın kırışıklıklarınında azalma, bir hafta, on gün sonunda belirgin olarak son halini alır, açılma net olarak görülür.

Nişantaşı’nda alın çizgileri ve kırışıklıklarına botoks fiyatları ve uygulaması hakkında bilgi almak ve işlemde merak ettiğiniz sorular için doktora soru sor bölümünden yararlanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Alın Çizgilerine Botoks
  Alın Çizgilerine Botoks

  Zamana karşı koymak hiç birimiz için pek mümkün değil. Belki yaş almayı engelleyemeyiz ama gerçekleşecek sonu geciktirerek kaliteli yaşlanmayı sağlaya..

  Devamı >
  Botoksla Kaş Kaldırma
  Botoksla Kaş Kaldırma

  Botoksla kaş kaldırma tedavisi ameliyatsız olarak kaş kaldırma estetiği olarak da bilinmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşlarda kırışıklıklar ..

  Devamı >
  Kaş Arası Botoks
  Kaş Arası Botoks

  Kaş arası kırışıklık yada çizgilenme sorunlarının giderilmesi için uygulanan kaş arası botoks uygulaması gereksiminlerinin başında, kaş arasındaki kır..

  Devamı >
  Kaz Ayakları Botoksu
  Kaz Ayakları Botoksu

  Kaz ayağı kırışıklık tedavisi yöntemleri arasında en çok öne çıkanları kaz ayakları botoksu ve dolgu uygulamalarıdır. Bu yöntemlerin her birinin avant..

  Devamı >
  Koltuk Altı Botoksu
  Koltuk Altı Botoksu

  Koltuk altı aşırı terleme problemi, kişilerin sosyal yaşamlarını etkileyen bir sorundur. Koltuk altında yarattığı yoğun ıslaklıkla kötü bir görüntü ve..

  Devamı >
  Migren Botoksu Tedavisi
  Migren Botoksu Tedavisi

  Migren çoğunlukla başın bir tarafında, zonklamalı ve şiddetli ağrı biçiminde ortaya çıkan, belirgin bir nedeni bulunamayan bir hastalıktır ve diğer ba..

  Devamı >
  Dudak Botoksu
  Dudak Botoksu

  Dudak üstündeki kırışıklıkları düzeltebilmesi nedeniyle de tercih nedeni olmuştur. Zamanla ortaya çıkmış dudak üzerinde ve etrafındaki çizgiler özelli..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun