MENU

Dudak Botoksu

Dudak Botoksu

Dudak üstündeki kırışıklıkları düzeltebilmesi nedeniyle de tercih nedeni olmuştur. Zamanla ortaya çıkmış dudak üzerinde ve etrafındaki çizgiler özellikle beyaz tenli insanlarda daha fazla oluşmaktadır. Dudak botoksu mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan dudak üzerindeki kırışıklığı düzeltmek amacı ile yapılır. Dudaklara bu işlem iki şikayet sebebiyle uygulanmaktadır. Bunlardan birisi de gülerken üst dudağın yukarı fazla çekilmesiyle diş etlerinin olması gerekenden fazla görülmesidir.

Estetik bir gülüşe sahip olmak için bazı durumlarda Dudak botoksu uygulanabilir. Diş etlerinin 1-2 mm den fazla görünmesi gülüşümüzün görüntüsünü kötü etkilemektedir. Bu nedenle uzman tarafından yapılan uygulaması ile estetik bir görünüm elde edilmektedir. Dudakta hacim artışına neden olmaz, sadece yaşlılık çizgilerini düzeltir. Eğer hasta dudaklarda dolgunluk istiyorsa bu durumda Dudak dolgusu uygulanmalıdır.

Dudak botoksunun diğer bölgelere yapılan işlemler ile birlikte yapılmasında hiç bir sakınca yoktur. Dudak botoksu sonrası normal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Uygulama sonrasında, enjeksiyon bölgesinde geçici bir süre hafif bir kızarıklık olabilir. Ortalama 5 dakika içinde normale dönmektedir.

Dudak Botoksu Uygulaması

Burun kanatlarının yan sınırından 3-5 mm yanlara yapılan Botoks enjeksiyonu yapılır. Enjeksiyondan önce cilt makyaj kalıntısı olmadığından emin olacak şekilde temizlenmelidir. Enjeksiyon yapılacak bölgelere uyuşturucu krem sürüldükten sonra 5 dakika süren bir işlemi enjeksiyon yapılır. İşlem öncesinde ve sonrasında buz tutulabilir. İşlem sonrası çalışma ve günlük hayatın devamında hiçbir kısıtlama bulunmaz.

Doğru olarak uygulanıldığında şişlik ve morluk görülmeyen bu işlemin sonuçları 2-3 gün içinde başlar. 2 hafta içinde gülüşünüzün daha estetik olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu yöntemin kalıcılığını sağlamak için, 4-8 ayda bir tekrarlanması gerekir.

Gülerken diş etlerinin fazla yukarı çıkmasından rahatsız olan kişilere ve sigara içilmesinden yada mimiklerden kaynaklanan üst dudak boşluğundaki dikey çizgileri olan kişilere uygulanır. Dudak botoksu enjeksiyonu ile bu çizgilerin giderilmesi mümkündür. Cerrahi uygulamalardan çekinen hastalara, nörolojik bir rahatsızlığı bulunmayan, hamile veya emzirme durumu olmayanlara bu uygulama yapılabilir. Nişantaşı’ nda bu konuda bilgi almak ve sorularınız için bizleri arayabilirsiniz.

Nişantaşı dudak botoksu fiyatları, İşlemi gerçekçekleştiren doktora ve dozaja göre değişecektir. Uygulama öncesi ve sonrası merak ettiğiniz sorularınızı iletebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Alın Çizgilerine Botoks
  Alın Çizgilerine Botoks

  Zamana karşı koymak hiç birimiz için pek mümkün değil. Belki yaş almayı engelleyemeyiz ama gerçekleşecek sonu geciktirerek kaliteli yaşlanmayı sağlaya..

  Devamı >
  Botoksla Kaş Kaldırma
  Botoksla Kaş Kaldırma

  Botoksla kaş kaldırma tedavisi ameliyatsız olarak kaş kaldırma estetiği olarak da bilinmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşlarda kırışıklıklar ..

  Devamı >
  Kaş Arası Botoks
  Kaş Arası Botoks

  Kaş arası kırışıklık yada çizgilenme sorunlarının giderilmesi için uygulanan kaş arası botoks uygulaması gereksiminlerinin başında, kaş arasındaki kır..

  Devamı >
  Kaz Ayakları Botoksu
  Kaz Ayakları Botoksu

  Kaz ayağı kırışıklık tedavisi yöntemleri arasında en çok öne çıkanları kaz ayakları botoksu ve dolgu uygulamalarıdır. Bu yöntemlerin her birinin avant..

  Devamı >
  Koltuk Altı Botoksu
  Koltuk Altı Botoksu

  Koltuk altı aşırı terleme problemi, kişilerin sosyal yaşamlarını etkileyen bir sorundur. Koltuk altında yarattığı yoğun ıslaklıkla kötü bir görüntü ve..

  Devamı >
  Migren Botoksu Tedavisi
  Migren Botoksu Tedavisi

  Migren çoğunlukla başın bir tarafında, zonklamalı ve şiddetli ağrı biçiminde ortaya çıkan, belirgin bir nedeni bulunamayan bir hastalıktır ve diğer ba..

  Devamı >
  Dudak Botoksu
  Dudak Botoksu

  Dudak üstündeki kırışıklıkları düzeltebilmesi nedeniyle de tercih nedeni olmuştur. Zamanla ortaya çıkmış dudak üzerinde ve etrafındaki çizgiler özelli..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun