MENU

Jawline Dolgusu – Çene Hattı Dolgusu

Jawline Dolgusu – Çene Hattı Dolgusu

Jawline dolgu, çene ucundan kulak önlerine kadar uzanan her iki mandibular kemik hattı boyunca yapılan dolgu uygulamasıdır. Çene köşesinden çene ucuna kadar olan yüzün her iki tarafındaki hattın belirginleştirilmesi işlemidir. Çene hattına ve çene ucuna yapılan dolgu sayesinde yüzün daha çekici ve estetik görünmesi sağlanır.

Jawline dolgu, çene hattı dolgusu olarak da tabir edilir ve çene kontürünü belirginleştirir. Uygulama ile çene öne alınır; çene ile yüz arasındaki uyumsuzluk veya daha kilolu gösteren belirginliğini kaybetmiş çene hatları ortaya çıkarılır. Arzu ettiğiniz bir yüz hattına sahip olmak, çenenizle yüzünüz arasında uyum elde etmek istiyorsanız Jawline dolgu uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Jawline Dolgu Nedir, Neden Yapılır?

Dolgu uygulamaları genel olarak cilt kırışıklıklarını, sarkmaları ve çukur bölgeleri gidermek için yapılır. Çene hattı dolgusu da yüzün “V” şeklindeki görünümünü korumak, çene ucu dolgusuyla da yüz, boyun ve gıdı arasındaki orantısını dengelemek için tercih edilir.

Dolgu, derinin altına ve kemik üstüne enjekte edilir ve o bölgenin dolgunlaşıp yükselmesini sağlar. Dolgu enjeksiyonu ile yüz bölgesinin genel projeksiyonunda olumlu bir değişme söz konusu olur. Yüz, kendi içinde daha uyumlu hale gelir. Burun ucundan dudaklara ve çene ucuna uzanan çizgideki ideal açı elde edşlmeye çalışılır ve daha oval ve estetik bir görünüm elde edilir. Ayrıca jaw line dediğimiz çene hattının belirginleşmesi ile gıdı görünümü de azalır ve daha net ve keskin yüz hatları elde edilir.

Çene Bölgesinde En Fazla Rastlanan Şekil Bozuklukları

Çene bölgesinde farklı şekil bozukluklarına rastlanır. Bu şekil bozuklukları yapısal olabilir veya yaşlanma ve kilo almaya bağlı olabilir. Bütün bunlar çene dolgusu ile çözümlenebilir. Belli başlı şekil bozukluklar şunlardır:

 • Hacim eksikliği
 • Çenenin küçük ve geride olması
 • Çene hattı çizgisinin belirsizliği
 • Asimetri
 • Çene altı sarkması

Kişiler, bütün bunların dışında çene bölgeleriyle ilgili olarak farklı şikayetlere de sahip olabilir.

 • Yüz ile uyum sağlamayan çene biçimi
 • Zayıf çene
 • Büyük çene
 • Sarkan gıdı
 • Kırışan boyun derisi
 • Çene hattının belirsizliği
 • Çenenin ucundaki gamze

Çene ucu ve jawline dolgusu ile daha güçlü ve keskin hatları olan bir çene şekline ve çizgisine sahip olabilir, gençliğinizi ve dinamizminizi artırabilirsiniz. Daha etkileyici bir ve belirgin bir çene hattına sahip olmak istiyorsanız çene ucuna düz olarak her iki tarafa uzanan bir mandibular hatta sahip olmanız gerekmektedir.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Kaş Arası Dolgu
  Kaş Arası Dolgu

  Kaşlar arasında derinleşen kırışıklıkların sebep olduğu yaşlı ve sert görünümden kurtulmak için uygulanan tedaviler arasında bulunan kaş arası dolgu u..

  Devamı >
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu

  Işık dolgusu tamamen güvenli bir uygulamadır. Göz altı ışık dolgusu içeriğindeki doğal maddeler ile zarar vermeden göz altında tam bir sonuç alınmasın..

  Devamı >
  Nazolabial Dolgu
  Nazolabial Dolgu

  Nazolabial çizgi veya nazolabial oluk, burun kanatlarının yanından başlayarak ağuz köşelerine kadar uzanmakta olan oluğa verilen addır. Bu oluk bebekl..

  Devamı >
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu

  Dudakları dolgunlaştırmak ve kalınlaştırmak, hacim kazandırmak gibi amaçlar ile yapılan dudak dolgusu uygulaması hiç bir kesi olmadan ameliyatsız duda..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun