MENU

Koltuk Altı Botoksu

Koltuk Altı Botoksu

Koltuk altı aşırı terleme problemi, kişilerin sosyal yaşamlarını etkileyen bir sorundur. Koltuk altında yarattığı yoğun ıslaklıkla kötü bir görüntü ve kişi için de rahatsızlık hissine neden olur. Kıyafet seçimini kısıtlayan ve sürekli rahatsızlık veren bu problem, günlük hayatı da büyük ölçüde etkiler. Aşırı terleme, kişinin bünyesiyle ilgili bir sorundur ve genetik, psikolojik veya çevresel etkenler bu soruna neden olabilmektedir. Birçok kişi bu sorunla yaşamaya çalışır ancak aşırı terleme probleminin çok kolay bir çözümü mevcuttur; koltuk altı botoksu. Her yıl binlerce kişi bu yöntemle aşırı terleme sorunlarının üstesinden gelmektedir.

Koltuk Altı Botoksu Aşırı Terleme Tedavisi

Koltuk altı botoksu uygulaması aşırı terleme probleminin önüne geçmek için yapılmaktadır. Aşırı terleme, ter bezlerinin fazla çalışması sonucunda olur ve koltuk altı bölgesine botoks uygulaması, bu bezlerin çalışmasını engelleyerek aşırı terlemenin önüne geçer. Koltuk altı botoksu da koltuk altındaki terleme bezlerinin kasılmasını engelleyerek kişinin daha rahat ve sorunsuz şekilde günlerini geçirmesini sağlar.

Koltuk Altı Botoksu Nasıl Uygulaması

Koltuk altı botoksu iki kol altına da eşit miktarda enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Özel estetik enjeksiyon iğneleri ile her koltuk altında yaklaşık 20-30 noktaya botox enjekte edilir. Uygulama öncesinde kişinin koltuk altlarına sürülen uyuşturucu etkili krem ile hasta uygulama esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. İki koltuk altı için toplam 20-25 dakika sürer. Hasta, uygulama sonrasında günlük hayatına devam eder.

Aşırı Koltuk Altı Terlemesi için Yapılan Botoksun Etkisi Ne Kadardır?

Koltuk altı terleme tedavisi uygulamasının  etkisi 6 aydan 1 yıla kadar sürebilir, bu süre kişinin bünyesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Birkaç günde ilk etkiler görülmeye başlanır ve 2 hafta sonra tam etkisini gösterir. Botoksun etkisi geçinceye kadar kişi terleme sorunundan kurtulmuş olur. Aşırı terleme problemi kişilerin günlük yaşamlarını büyük ölçüde etkilediği için botoksun tekrar edilmesi önerilir. Genelde yılda bir kez olmak üzere tekrarlanabilen koltuk altı botoksu, hastanın isteğine göre daha erken ya da daha geç de tekrarlanabilir.

Terleme Tedavisi için Yapılan Koltuk Altı Botoksu Kimlere Uygulanabilir, Zararlımıdır ?

Koltuk altı terleme için uygulanan botoksu; emziren ve hamile kadınlar, herhangi bir kas hastalığı olan kişiler ve gentamisin ve kinidin kullanan kişiler dışında 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. Uygulama öncesi doktorun yaptığı muayene bu konuda oldukça önemlidir, doktor muayenesinden geçilmeden koltuk altı botoksu uygulaması yapılamaz. Diğer şehirlerde olduğu gibi Nişantaşı’nda Aşırı terleme sorunları için koltuk botoksu işlemi yapan bir çok hekim vardır.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Alın Çizgilerine Botoks
  Alın Çizgilerine Botoks

  Zamana karşı koymak hiç birimiz için pek mümkün değil. Belki yaş almayı engelleyemeyiz ama gerçekleşecek sonu geciktirerek kaliteli yaşlanmayı sağlaya..

  Devamı >
  Botoksla Kaş Kaldırma
  Botoksla Kaş Kaldırma

  Botoksla kaş kaldırma tedavisi ameliyatsız olarak kaş kaldırma estetiği olarak da bilinmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşlarda kırışıklıklar ..

  Devamı >
  Kaş Arası Botoks
  Kaş Arası Botoks

  Kaş arası kırışıklık yada çizgilenme sorunlarının giderilmesi için uygulanan kaş arası botoks uygulaması gereksiminlerinin başında, kaş arasındaki kır..

  Devamı >
  Kaz Ayakları Botoksu
  Kaz Ayakları Botoksu

  Kaz ayağı kırışıklık tedavisi yöntemleri arasında en çok öne çıkanları kaz ayakları botoksu ve dolgu uygulamalarıdır. Bu yöntemlerin her birinin avant..

  Devamı >
  Koltuk Altı Botoksu
  Koltuk Altı Botoksu

  Koltuk altı aşırı terleme problemi, kişilerin sosyal yaşamlarını etkileyen bir sorundur. Koltuk altında yarattığı yoğun ıslaklıkla kötü bir görüntü ve..

  Devamı >
  Migren Botoksu Tedavisi
  Migren Botoksu Tedavisi

  Migren çoğunlukla başın bir tarafında, zonklamalı ve şiddetli ağrı biçiminde ortaya çıkan, belirgin bir nedeni bulunamayan bir hastalıktır ve diğer ba..

  Devamı >
  Dudak Botoksu
  Dudak Botoksu

  Dudak üstündeki kırışıklıkları düzeltebilmesi nedeniyle de tercih nedeni olmuştur. Zamanla ortaya çıkmış dudak üzerinde ve etrafındaki çizgiler özelli..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun