MENU

Göz Çevresi Morluk Tedavisi

Göz Çevresi Morluk Tedavisi

Göz Altı Morluğu Nedir?

Göz Çevresi Morluk Tedavisi : Göz altı morluğu, göz çevresindeki deri dokusunun cildin geri kalanına nazaran daha koyu bir renge sahip olmasını ifade ediyor. Göz kapaklarında da meydana gelen bu durum, genellikle göz altında daha belirgin bir şekilde görülüyor. Bu nedenle söz konusu problem “göz altı morluğu” başta olmak üzere, “göz çevresi koyu halka görünümü” şeklinde de anılıyor.

Göz Altı Morluğu Nasıl Oluşur?

Göz altı morluklarının başlıca nedeni, göz çevresinin ince yapısından dolayı deri altı dokulardaki değişimlerin belirgin şekilde ortaya çıkması… Ancak bu, elbette tek veya ana sebep değil. Diğer türlü, dünyadaki herkesin göz çevresi daha koyu bir görünüme sahip olurdu değil mi? Şöyle ki göz altında morluk oluşumu pek çok kişide, aşağıdaki bir veya birden fazla biyolojik ve çevresel etkenin sonucu olarak meydana gelebiliyor:

 • Genetik cilt özelliği aktarımı
 • Göz bozuklukları
 • Uykusuzluk
 • Yorgunluk
 • Az su tüketimi
 • Yetersiz beslenme
 • Güneş ışınları

Göz Çevresi Morluk Tedavisi Protokolü

Göz altı ve göz çevresi morluk şikayetlerinde kişinin ihtiyacına ve morluğun ana sebeplerine inerek cildin her katmanına ve PH değerine uygun bakımlar ve tedaviler uyguluyoruz. Kliniğimizde klasik bakımlarda göz çevresi peelingleri, cilt yenileyici peelingler ve maskeler tercih ediyoruz. Deri altı bakımlarını ise vitaminlerle uyguluyoruz. Tedavi protokolümüz sırasında özel uçlar kullanıyoruz. Göz çevresinde damarsal yapı fazlalığı olduğu için morarmalara çok müsaittir. Bu özel uçlar sayesinde, hem deri altına istediğimiz vitaminleri gönderebiliyoruz hem de morarma ve ödemin önüne geçiyoruz. Deri altı vitaminleri bu özel uçlar sayesinde hedef katmana iletebilmek morarma ve ödem noktasında da önem arz ediyor.

Bunların yanı sıra, bazı radyofrekans işlemlerini de tedavimize dahil edebiliyoruz. Tedavi protokolümüz tamamen kişinin ihtiyacına göre şekilleniyor. Morluğun nedeni eğer oradaki bir çöküntüyse, dokudaki bir incelmeyse ve bu incelme alttaki kasları ve damar görüntüsünü ortaya çıkarıyorsa ışık dolgusuyla destekliyoruz; fakat morluk birçok farklı sebepten kaynaklandığı için sadece cildin rengiyle ilgili bir problemden de kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ise cildin katmanlarına yaptığımız yatırımlara devam ederek bölgenin kanlanmasını ve cilt renginin açılmasını sağlıyoruz.

Kaç Seans Uygulamak Gerekir?

On günde bir uygulamak kaydıyla 4-6 seans önerilir.

Bir Kür Yeterli Olur mu?

Cildin yapısını değiştirmek için bir kür yeterli gelebilir; ancak kalıcılık sağlamak adına yapılan işlemleri, verdiğimiz ev ürünleriyle desteklemek büyük önem arz etmektedir.

Tavsiye Edilen Ev Bakım Ürünleri Nelerdir?

Ev kullanımı için göz çevresinin nem ihtiyacını karşılayacak ve cildi canlı tutacak nemlendiriciler ve serumlar öneriyoruz. Bunun yanı sıra, Güneş ışınları göz çevresi morluğundan şikayetçi kişiler için oldukça zararlıdır. Bu sebeple, göz yakmayan ve göze zarar vermeyecek içerikteki stick şeklindeki Güneş koruyucuların kullanılması gerekmektedir. Bu tedaviyi gören kişilerin günlük hayatlarında da güneş gözlüklerini yanlarından ayırmamaları gerekmektedir.

Göz Çevresi Morluk Tedavisi Sonrası

Göz Çevresi Protokolü uygulanmış kişiler maksimum ertesi gün sosyal hayatlarına dönebilirler. Deri altına uygulanan vitaminlerin emilimi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte birkaç saatten 10-12 saate kadar uzayabilir. İşlemin uygulandığı günün maksimum ertesi günü kişiler hayatlarına kaldığı yerden devam edebilirler.

Instagram : Isabel Zey Beauty

Sıkça Sorulan Sorular

Göz altı morluklarının nedenleri nelerdir?

Göz altı morluklarının birçok nedeni olabilir. Genetik faktörler, yorgunluk, uyku eksikliği, yaşlanma, stres, beslenme eksiklikleri, alerjiler ve cilt altı dokusunun incelmesi gibi faktörler bu duruma yol açabilir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Önlenir?

Yeterli uyku, sağlıklı beslenme, bol su tüketimi ve göz çevresine nazik davranmak önemlidir. Ayrıca, güneşe maruz kalmaktan kaçınmak ve güneş koruyucu kullanmak da faydalıdır.

Göz Altı Morlukları için Lazer Tedavisi Ne Kadar Etkilidir?

Lazer tedavileri, göz altı morluklarının görünümünü azaltmada oldukça etkili olabilir. Ancak, her bireyin durumu farklı olduğu için, tedavinin etkinliği kişiden kişiye değişebilir.

Göz Altı Morlukları Kalıcı Mıdır?

Bu, morlukların nedenine bağlıdır. Bazı durumlarda yaşam tarzı değişiklikleriyle veya tıbbi tedavilerle düzeltilebilirken, bazen genetik faktörler nedeniyle kalıcı olabilirler.

Lazer Tedavisi Göz Altı Morlukları İçin Nasıl Çalışır?

Lazer tedavisi, cilt altındaki kan dolaşımını iyileştirerek ve cilt tonunu eşitleyerek morlukların görünümünü azaltabilir.
Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Cosmelan Leke Tedavisi
  Cosmelan Leke Tedavisi

  Cosmelan Leke Tedavisi Nedir? Cosmelan leke tedavisi, ciltteki lekeleri azaltmak ve tedavi etmek için tasarlanmış bir peeling yöntemidir. Bu yöntem, ..

  Devamı >
  Dermapen Tedavisi
  Dermapen Tedavisi

  Dermapen Nedir? Dermapen Tedavisi : Bayanların öncelikli sıkıntılarından biri de ciltteki erken yaşlanma belirtileridir. Bu belirtiler kişiden kişiye..

  Devamı >
  Cilt Lekeleri Tedavisi
  Cilt Lekeleri Tedavisi

  Yaz aylarında güneşlenmek, birçok bayanın vazgeçemeyeceği tutkularından biridir. Bronz ve ışıltılı bir tene sahip olmak amacıyla saatlerce güneşte kal..

  Devamı >
  Prp Cilt Tedavisi
  Prp Cilt Tedavisi

  Prp Nedir? Prp, (Platelet Rich Plasma) tedavisi kişinden alınan kanın özel işlemlerden geçirilerek, trombositten yönünden zengin plazma kısmının elde..

  Devamı >
  Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe
  Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

  Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve l..

  Devamı >
  Diamond Shine Therapy
  Diamond Shine Therapy

  Diamond Shine Therapy benim güzellik ve estetik sektöründeki 15 yıllık tecrübemin ve bilgimin bir meyvesi olarak bizzat kendi debeyimlerimden yola çık..

  Devamı >
  Scarlet Altın İğne
  Scarlet Altın İğne

  Scarlet Altın İğne, cildin kendi kollajenini üretmesi için altın iğne tedavisi ile cildi uyaran bir yöntemdir. Altın iğne tek başına Scarlet S cihazı ..

  Devamı >
  Jetpeel Cilt Bakımı
  Jetpeel Cilt Bakımı

  Jetpeel Cilt Bakımı Jetpeel : Güzellik algısı insanlığın var olduğu günden bugüne her zaman önemini korumuştur. Güzellik algısı, fiziksel değişim ve ..

  Devamı >
  Göz Çevresi Morluk Tedavisi
  Göz Çevresi Morluk Tedavisi

  Göz Altı Morluğu Nedir? Göz Çevresi Morluk Tedavisi : Göz altı morluğu, göz çevresindeki deri dokusunun cildin geri kalanına nazaran daha koyu bir re..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun