MENU

Saç Prp Tedavisi

Saç Prp Tedavisi

PRP (Protellet Rich Plasma) tedavisi kişinin kendi kanı kullanılarak saç köklerinin canlandırılması yöntemidir. PRP yönteminde kişiden 8-10 cc arasında kan alınır ve bu kan santrifüj işlemine tabi tutulur. Santrifüj işlemiyle kandaki kırmızı hücreler ve beyaz hücreler ayrıştırılır. Kanın trombosit (beyaz kan) açısından uygun olan kısmı alınır ve PRP saç tedavisi için kullanılır. 8-10 cc kandan ortalama olarak 4 cc PRP sıvısı elde edilir.

Saç Dökülmesi ve PRP ile Saç Tedavisi

Saçların dökülmesi için birçok sebep vardır. Saçın yağlanması, havasız kalması, beslenememesi gibi problemler yüzünden saçlarınız dökülür. Saçların böyle olumsuz şartlarla karşılaşması durumunda incelme, zayıflama gibi problemlerle karşı karşıya kalırsınız ve saçlarınızı kaybedersiniz. Aslında bu durumların ortak bir sonucu vardır. Saç kökleriniz yeterince güçlü değildir ve saçlarınızı besleyemez hale gelir. Bu durumda ki saç kökleri için PRP yöntemi kullanılır. PRP yönteminde esas olarak hastanın kendi kanından alınan iyileştirici madde saç mezoterapisi ve dolgu yöntemiyle enjekte edilir. Böylelikle saç kökleriniz canlanır ve saçınızın beslenme ihtiyacını karşılayacak duruma gelir.

PRP Yöntemi Saç Çıkartır mı?

Saçların daha çok çıkması için saçın gövdesinde bulunan saç hücrelerinin (keratinosit) uyarılması gerekir. PRP yöntemi yapılan alanlarda keratinositlerin uyarılması sağlandığı için PRP yöntemi saç çıkmasında da etkili olur.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

PRP tedavisinin kalıcılığı 12-18 ay arasında değişiklik göstermektedir. PRP tedavisinin çok uzun süren bir kalıcı etkisi yoktur ilerleyen dönemlerde etkisi kaybolur ve yeniden PRP tedavisi uygulamak gerekebilir. Yeniden yapılan uygulamalarla birlikte kalıcı etki süresi uzayabilir.

PRP Tedavisinin Yan Etkileri Var mı?

PRP tedavisinde tamamen kişinin kendisine ait kan hücreleri kullanıldığı için herhangi bir yan etkiye rastlanmamaktadır. Hastanın tansiyon, şeker vb. gibi rahatsızlıklarının bulunması bu durumu etkilememektedir.

PRP Seansları Ne Kadar Sürer?

Kişinin ihtiyaçlarına göre hekim tarafından bir program hazırlanmalıdır. Fakat tedavi 3-6 seans arasında uygulanmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre hekim tarafından 6-8 ay sonrasında bir seans daha ilave edilerek güçlendirme tedavisi yapılabilir. Seanslar ortalama 30 ile 45 dakika arası sürmektedir.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Saç Mezoterapisi
  Saç Mezoterapisi

  Saç Mezoterapisi Nedir? Saç Mezoterapisi : Saçlarda dökülme, zayıflama ve saç kalitesinde düşüş kadın veya erkek fark etmeden birçok bireyi etkileyen..

  Devamı >
  Saç Prp Tedavisi
  Saç Prp Tedavisi

  PRP (Protellet Rich Plasma) tedavisi kişinin kendi kanı kullanılarak saç köklerinin canlandırılması yöntemidir. PRP yönteminde kişiden 8-10 cc arasınd..

  Devamı >
  Sakal Ekimi
  Sakal Ekimi

  Sakal ekimi son yıllarda çok fazla kişinin başvurmuş olduğu bir tıbbi müdahaledir. Çeşitli nedenlerden dolayı sakalı çıkmayan ya da düzensiz olarak çı..

  Devamı >
  Saç Ekimi
  Saç Ekimi

  Hormonal bir bozukluk sebebi ile görülen erkek tipi dökülme de denilen saç dökülmesi tipleri için saç ekimi müdahalesi yapılabilmektedir. Bu tip dökül..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun