MENU

Scarlet Altın İğne

Scarlet Altın İğne

Scarlet Altın İğne, cildin kendi kollajenini üretmesi için altın iğne tedavisi ile cildi uyaran bir yöntemdir. Altın iğne tek başına Scarlet S cihazı ile uygulanabileceği gibi beraberinde plazma tedavisi  ve vitamin ile de kombine edilebilir. Tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek sıklıkla uyguladığım  altın iğne radyofrekans Scarlet S sayesinde cildin kendi özelliğine yani ince veya kalın ya da kuru veya yağlı olmasına göre belirlediğim dozlarda ve uygun derinliklerde “kontrollü” bir travma yaratıp, bu travmayı onarmasını tetikleyerek cildi uyarmış oluyoruz. Uyarılmış cilt altın iğne radyofrekans sayesinde yeni kollajen yapımını da eş zamanlı arttrmış oluyor.

Cildi güneş hasarından dolayı kızarık ve lekeli olanlarda, gözenekleri belirgin ve yağlı olanlarda, kırışıklık sorunu olan ve dolgu ya da toksin yaptırmak istemeyenlerde, dolgu ve toksin yapmalarına rağmen ciltlerinde sarkma ve yumuşaklık olan kişilerde , rozacea (gül hastalığı) veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde tedavi önerim Altın İğneli Radyofrekans.

Radyofrekans Scarlet Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Cilt gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe etkisi için altın iğne radyofrekans altın iğneleri ile cildin kollajen ve elastik liflerinin üretimini arttırır, bunu dermisi kontrollü bir şekilde uyararak yaparlar.

Scarlet S radyofrekans uygulamasında kişiye özel kullanımı olan bir başlık aracılığıyla cildin dermis tabakasına kontrollü bir enerji gönderilir. bu enerji sayesinde cildin kollajen ve elastik lif üreten uyarılmış ve çalışmaları teşvik edilmiş olur. Cildin sağlığı ve gençleşmesi için öncelikle dermisi uyaran ve mevcut yapıya da hasar vermeyen yöntemlere ihtiyaç vardır. ameliyat olmak istemeyen kişiler için önerilebilecek yöntemlerden birisidir.

‘Cildiniz Uyarılmazsa Yaşlanır’  bu benim felsem oldu.

Cildi uyaran etkili uygulamalar var mı? Kontrollü Travma ile Cildiniz Gençleşebiliyor!

Sadece yüze yönelik değil, bana gelen bütün hastalarıma vücudun genel sağlığını da olumlu etkileyecek öneri ve tedavilerle birlikte bütünsel yaklaşımım yüzünden cildin iyileştiğini sağlına kavuştuğunu görebiliyorum. Cildi uyaran uygulamaların başında; üzerine yoğunlaştığım hatta kendimde de sonuçlarını gözlemlediğim iğneleme yöntemleri gelmektedir. Bu uygulamaların arasında cilde kontrollü ve ‘etkili’ uyarıyı yapan Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulaması geliyor. Bu uygulama ile kişinin cildinin rengine, kalınlığına, üzerindeki hasar oranına, kılcal damarına veya gözenek yapısına uygun dozlarda ve derinliklerde küçük iğneler ile radyofrekans verilir.

Scarlet altın iğne yönteminde ciltte, uyarı amaçlı yapılan düşük dozlar sayesinde kontrollü travmalar yaratılmaktadır. Bu travmalar bizim yarattığımız ‘geçici hasarı’ iyileştirmek için cildin çaba sarf etmesini ve kendine gelmesini sağlamakta yardımcı olmaktadır. Beraberinde kombine edilen diğer uygulamalar ile bu etkinin daha sağlıklı ve kalıcı olmasını sağlamak da mümkündür. Benim önerim özellikle altın iğne radyofrekans Scarlet S uygulaması ile eş zamanlı yaptığımız plazma tedavisi uygulaması olmaktadır. Plazma tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen plazmadır. Bu nedenle kendinden kendine yani otolog bir uygulamadır. Avantajı ise zengin ve alerji riski olmayan bu tanıdık iksirin (kendi kanımız) travma bölgesine hizmet edecek destek yapıların verilmesidir.

Cilt altın iğneli radyofrekans Scarlets ve Plazma tedavisi ile hemen aynı gün canlanmakta ve görsel olarak fark edilir etkiler aynı hafta gözlenmektedir. Ancak biz dışardan görmesek bile cilt altında tamir yaklaşık 3 hafta boyunca devam eder.Fibroblastlar ise bu tamir sırasında görev alırlar ve yeni kollajen, elastik lif ve hyaluronik asit üreterek cildin gençleşmesine katkı sağlarlar. Altın iğne radyofrekans yöntemi Scarlet S ile cildin epidermis dediğimiz üst tabakası ve dermis dediğimiz ikinci tabakasının birlikte tamir edilmesi cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkili yöntemlerden biridir.

Kimyasal peeling ile sadece epidermise yönelik bir tedavi yapabiliriz bu da cildin üretim yapan fibroblastları tetiklemek için yeterli değildir. Toksin, hyaluronik asit, vitamin uygulamaları ise dermis içine yapılan enjeksiyon yöntemleridir. Bu enjeksiyonlar ile cildin bağ dokusu güçlendirilir ve  fibroblastlar aktive edilir; epidermisteki sorunlara yönelik bir gençleştirme değildir. Dolayısıyla hem epidermis hem de dermis tabakalarını aynı anda tedavi edebilmeye yardımcı en etkili yöntemlerden biri iğneli radyofrekans yöntemi Scarlet S’dir.

Scarlet altın iğne radyofrekans uygulaması sonrası cildimize dışarıdan sürdüğümüz kremlerin de emilimi dolayısıyla etkisi artabilmektedir. Bu nedenle dermokozmetik ürünlerin seçiminde de bir dermatolog desteği faydalıdır. İçeriden destek olmak için içtiğimiz suyu arttırmamız (önerilen su miktarı günlük 1.5-2 litre) iyileşmiş dolaşım olduğu için çok etkilidir ve ciltte canlanma etkisi hızla artabilmektedir. Tabii hastalarıma bir dermatolog olarak bazı tavsiyelerim ve önerilerim de cilt gençleştirme etkilerini arttırmak için faydalı olabilmektedir.

Scarlet altın iğneli radyofrekans uygulaması iki veya dört seans yapılabilir. Uygulama sıklığı ilk başlayanlar için ayda bir ancak idame amaçlı ise 6-12 ayda bir olarak planlanabilir. Kişinin cildini doğru değerlendirerek ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden seçilen diğer uygulamalarla da kombine edilebilmektedir. Scarlet altın iğneli radyofrekans yönteminin uygulandığı gün 1- 2 saatte tamamen geçen bir kızarıklık olabilir. Kanama, kabuklanma, şişme ya da morarma genellikle görülmez. Bu arada altın iğne radyofrekans uygulanan cilde eş zamanlı yapılan Plazma tedavisi de iğnesiz bir şekilde uygulanmaktadır. Çünkü zaten 1-2.5 mm lik radyofrekans altın iğne tedavisi sayesinde cildimiz herşeyi emmeye hazırdır.

En çok sorulan soru morluk olur mu? Hayır altın iğne radyofrekans Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olup; radyofrekans cihazının başlığının uçlarının çok ince ve iğne derinliğinin kişinin cilt yapısına göre ayarlanabilir olması sayesinde morarma olmaz. Ayrıca kılcal damarlarda hafif koagülasyon (dağlama) etkileri sayesinde ciltteki kızarıklık ve yüzeysel damarlarda da iyileştirici etkileri vardır. Bu nedenle rozacea yani gül hastalığında kızarık olan ciltlerde de tercih edilen bir uygulamadır.

Bu uygulamanın etki mekanizmasını özetleyecek olursam; altın iğneli radyofrekans yöntemi ameliyat istemeyen kişiler için etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir. Bu uygulama ile cildin özelliğine ve ihtiyacına göre hekimin önceden belirlediği doz ve derinlikte kontrollü bir travma yaratıp, oluşan geçici hasarın cilt tarafından onarılması tetiklenmektedir. Cilt kendi kendini onarırken yeni kollajen ve elastik liflerin ve bağ dokusunun ana maddesi hyaluronik asidin üretiminin arttırılması da sağlanmaktadır.

Kimler scarlet altın iğneli radyofrekans uygulamasını yaptırabilir?

Kadın ve erkek her iki cins de yaptırabilir. aknelerde ve akne izlerinde kullanıldığı için ergenlikte de lokal olarak çalışılabilir.

 • Akne izleri olan gençler (temel tedavilere destek olarak)
 • Cildi güneşten hasar görmüş kızarık ve lekeleri olanlarda
 • Gözenekleri belirgin ve yağlı olan ciltler
 • Kırışıklıkları olan ancak dolgu ya da toksin yaptırmak istemeyenler
 • Dolgu (hyaluronik asit) ve toksin yapmalarına rağmen ciltlerinde sarkma ve yumuşaklık sorunu olanlar
 • Rozacea (gül hastalığı) veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek uygulanabilir. 

İhtiyacınızı doğru değerlendirmek için cildinizi iyi değerlendirmeli; cilt ve metabolizma ilişkinizi iyi tanımlamalısınız. Bu değerlendirmeyi güvendiğiniz dermatoloğunuz ile beraber yapabilirsiniz.

Şahsen benim tercihim örneğin akne sorunu ile gelen hastalarım için, yaşı ne olursa olsun ergenlikte yapılabilecek temel akne tedavilerine bu yaşta da öncelik vermektir. Çünkü akne 40’lı yaşlarda da görülebilir ve sebebi endokrin hormonlarımızla ilgili bir enflamasyon hastalığı glikasyon dediğimiz insülin direnci olabilir.Ergenlik aknesinin temel sebebi, elbette hormonal aktivitenin artması ve bunun kontrol altına alınmasındaki zorluktur. Ancak yine de akneye yol açabilecek ek sebepleri araştırmak (vitamin, demir eksikliği veya diğer endokrin hastalıklarla ilişkisi), ilave olarak da daha basit IPL, yöntemlerle desteklemek olabilir. Bu tedavilere ek olarak akne izlerini azaltmak ya da ciltteki sebum dediğimiz yağ salgısını kontrol altına almak için iğneli radyofrekans yönteminden destek alınabillir.

Sadece radyofrekans ile etkili bir cilt gençleştirme mümkün mü?

Şayet gereken zamanda yani belki 25-30’lu yaşlarda cildimizi uyarmak amaçlı bu tip uygulamalara başlamışsak, hiç kilo alıp vermiyorsak, iyi besleniyor ve spor yapıyorsak ve iyi de uyuyorsak belki. Ama keşke! Maalesef yok böyle bir dünya. Kadın olarak hepimizin birçok hormonal döngüleri var; adet öncesi, adet dönemi, premenapoz, menapoz, hamilelik ve emzirme dönemleri, bazen de başka endokrin sebeplerle isteyerek veya istemeyerek kilo alıp vermelerimiz. Bu nedenle tek başına bir çeşit uygulama yeterli olmayabilir. En doğrusu kendimize cildimizi emanet edebileceğimiz güvenebileceğimiz bir doktorumuzun olmasıdır. Özellikle neştersiz bir uygulama istiyorsak ve hatta enjeksiyonsuz; o zaman altın iğneli radyofrekans yöntemi ve Plazma tedavisi oldukça başarılı bulduğum bir yöntemdir. Çünkü her zaman söylediğim gibi ‘cilt uyarılmazsa yaşlanır’.

İlave olarak tercih edilecek yöntemleri nasıl seçiyoruz?

Bir dermatolog olarak hastalarımı muayene ederken iyi dinlerim, sorularımla aile öyküsünü, genetik özelliklerini, metabolizmasını, beslenmesini, uyku düzenini, yaşamındaki stres kaynaklarını dolayısıyla oksidasyonlarını iyi tanımlamaya çalışırım. Gerekirse kan testi isteyerek vücut-cilt ilişkisine ait eksiklerini araştırırım. Kan test sonuçlarına göre uygun doz ve sürelerle antioksidan vitaminler yazarım, beslenme önerilerinde bulunurum. Kişinin doğallığını bozmayacak şekilde gençlikteki cilt enerjisine kavuşturacak uygulamalardan; cilt bakımı, IPL, Scarlet altın iğne , toksin, hyaluronik asit, vitamin enjeksiyonu, mezoterapi, plazma tedavisi gibi neştersiz-ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden uygun olanı veya olanları belirlerim. Şayet hastamın ihtiyacını bu yöntemler ile değil de ameliyat ile çözebileceksek o zaman da kendisine en uygun operasyon yöntemini anlatırım. Özetle empati yaparak ve bilimsel tecrübelerimi hastama samimiyetle sunarım; bir ortak yol belirlediğimizde işlemlerimize uygun sıra ile başlarız.

Öyle bir uygulama olmalı ki; cilt gençleştirme, cilt yenileme, ciltteki elastikiyet kaybını giderme (cilt sıkılaştırma, yüz sarkması tedavisi), boyun toparlama, leke tedavisi, ince kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, yara izi iyileştirme ve daha aklınıza gelebilecek pek çok cilt sorununu gidermede yardımcı olabilsin. Ameliyat istemeyen kişilerin tercih edebileceği bu yöntem ile işlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmek mümkündür.

Scarlet altın iğne, derinin tüm katmanlarına –epidermise ve dermise- altın iğnelerle tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcı olabilmektedir.
0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt altına inebilen bu sistem, geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilmekte ve böylece ciltteki çeşitli problemler ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir şekilde çözülebilmektedir. İşlemden sonra ciltte mikro kanallar açıldığından cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan vs. içeren serumlar verilmesi veya Plazma tedavisi uygulanması işlemin etkinliğini arttırmaktadır.

Ameliyatla yüz germeye ve çeşitli cerrahi işlemlere göre çok daha ekonomik olup, kısa iyileşme süresi ve acısız bir uygulama oluşu da tercih edilebilirliğini sağlayabilmektedir.

Danışanın ihtiyacına göre 20-40 dakika süren uygulamanın sonrasında kanama, morarma olmamakta, iğne izi kalmamaktadır. Aylık periyotlarla 3 seans yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda 5 seanslık bir kür gerekebilir. Ertesi yıl 1-2 seans uygulama sonuçların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Scarlet S fraksiyonel radyofrekans teknolojisi sosyal hayata hemen dönebilmeyi sağlarken, geniş tedavi alanı nedeniyle her yaş grubuna uygulanabilmektedir.

Scarlet Altın İğne Kullanım Alanları

 • Ameliyat istemeyenler için etkili yüz gençleştirme, cilt yenileme
 • Yüz sarkması ve boyun sarkması tedavisi
 • Yüz ovalinin belirginleştirilmesi
 • Cilt sıkılaştırma
 • Akne skar tedavisi (akne izleri tedavisi)
 • Gözenek sıkılaştırma ve cilt yağlanmasının dengelenmesi
 • İnce kırışıklıkların tedavisi (akordiyon çizgileri)
 • Cilt çatlakları (stria) tedavisi
 • Yara izleri tedavisi
 • Leke (pigment) tedavisi
 • Vücutta bölgesel cilt sarkması tedavisi (vücut sıkılaştırma)
 • Kılcal damar (yüz telenjiektazileri) tedavisi
 • Koltuk altı terlemesi (Hiperhidroz) tedavisi
 • Kol sarkmalarının giderilmesi

Instagram : Isabel Zey Beauty

Sıkça Sorulan Sorular

Scarlet S Altın İğne fiyat bilgisini öğrenebilir miyim ?

Scarlet s uygulamasının fiyatlandırılması uzmanımızın muayenesinden sonra belirlenmektedir.

Scarlet S cihazı tek başına uygulanan bir işlem midir ?

Altın iğne tedavisi tek başına Scarlet s cihazı ile uygulanabileceği gibi beraberinde Plazma tedavisi ve vitamin ile de kombinlenebilir.

Scarlet S ağrılı bir işlem midir ?

Uygulama öncesinde kullanılan anestezik krem sayesinde ağrı, acı hissedilmemektedir.

Scarlet S uygulaması kaç seans yapılmalıdır ?

Önerilen ayda 1 kez, 3 seans şeklindedir. Fakat cildin ihtiyacı hastanın beklentisi ve yaşına göre bu sayı farklılık gösterebilir.

Scarlet s kimlere uygulanabilir ?

Kadın, erkek her iki cins de yaptırabilir. Aknelerde ve akne izlerinde kullanıldığı için ergenlikte de lokal olarak çalışılabilir.
Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Cosmelan Leke Tedavisi
  Cosmelan Leke Tedavisi

  Cosmelan Leke Tedavisi Nedir? Cosmelan leke tedavisi, ciltteki lekeleri azaltmak ve tedavi etmek için tasarlanmış bir peeling yöntemidir. Bu yöntem, ..

  Devamı >
  Dermapen Tedavisi
  Dermapen Tedavisi

  Dermapen Nedir? Dermapen Tedavisi : Bayanların öncelikli sıkıntılarından biri de ciltteki erken yaşlanma belirtileridir. Bu belirtiler kişiden kişiye..

  Devamı >
  Cilt Lekeleri Tedavisi
  Cilt Lekeleri Tedavisi

  Yaz aylarında güneşlenmek, birçok bayanın vazgeçemeyeceği tutkularından biridir. Bronz ve ışıltılı bir tene sahip olmak amacıyla saatlerce güneşte kal..

  Devamı >
  Prp Cilt Tedavisi
  Prp Cilt Tedavisi

  Prp Nedir? Prp, (Platelet Rich Plasma) tedavisi kişinden alınan kanın özel işlemlerden geçirilerek, trombositten yönünden zengin plazma kısmının elde..

  Devamı >
  Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe
  Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

  Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve l..

  Devamı >
  Diamond Shine Therapy
  Diamond Shine Therapy

  Diamond Shine Therapy benim güzellik ve estetik sektöründeki 15 yıllık tecrübemin ve bilgimin bir meyvesi olarak bizzat kendi debeyimlerimden yola çık..

  Devamı >
  Scarlet Altın İğne
  Scarlet Altın İğne

  Scarlet Altın İğne, cildin kendi kollajenini üretmesi için altın iğne tedavisi ile cildi uyaran bir yöntemdir. Altın iğne tek başına Scarlet S cihazı ..

  Devamı >
  Jetpeel Cilt Bakımı
  Jetpeel Cilt Bakımı

  Jetpeel Cilt Bakımı Jetpeel : Güzellik algısı insanlığın var olduğu günden bugüne her zaman önemini korumuştur. Güzellik algısı, fiziksel değişim ve ..

  Devamı >
  Göz Çevresi Morluk Tedavisi
  Göz Çevresi Morluk Tedavisi

  Göz Altı Morluğu Nedir? Göz Çevresi Morluk Tedavisi : Göz altı morluğu, göz çevresindeki deri dokusunun cildin geri kalanına nazaran daha koyu bir re..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun