MENU

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudakları dolgunlaştırmak ve kalınlaştırmak, hacim kazandırmak gibi amaçlar ile yapılan dudak dolgusu uygulaması hiç bir kesi olmadan ameliyatsız dudak büyütme ve aşırı derin dudak kenar kırışıklıklarını gidermek için uygulanan yöntemlerdendir. Farklı iki tip uygulamanın da ortak amacı, dudakları daha dolgun ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmaktır. Bu uygulamalar ile dudaklar daha hacimli hale getirilebilir, dudak köşeleri dolgunlaştırılarak daha belirgin hale getirilebilir ve dudakları yeniden şekillendirerek, nemlenme sağlayabilir.

Dudak Dolgusu İle Dudak Kalınlaştırma Dolgunlaştırma

Dudaklar, zamanla yaşlanmaya da bağlı olarak incelebilir ve hacimli duruşlarını kaybedebilirler. Bazen ise genetik olarak ince yapılı dudaklara sahip olabilirsiniz ve etrafınızda gördüğünüz dolgun dudaklara özenebilirsiniz. Dudaklara uygulanan dolgu sayesinde dudaklarınızı büyütebilir ve kalınlaştırabilirsiniz.

Bu tedavide kişinin dudaklarının hacmi, şekli, yapısı ve dudak çevresinin düzeltilmesi ve belirginleştirilmesi sağlanır. Bu sayede hayalinizdeki dudaklara çok basit bir müdahale ile sahip olabilirsiniz.

Bayanların, vücutlarında en çok önem verdikleri bölümlerden birisi de dudaklarıdır. Dolgun ve sağlıklı dudaklar her kadının hayalinde sahip olmak istediği dudak modelidir. Böylelikle daha çekici bir görünüme kavuşabilen bayanlar, bunun için birçok farklı yol denemektedirler. Geçici birçok yöntem ile uygulanabilen dudak dolgunlaştırmanın, en kalıcı ve uzun süreli kullanıma sahip yöntemi ise dudak estetiği uygulamasıdır. Bunun yanı sıra uygulanan bir başka yöntem de dudak dolgusu uygulamasıdır.

Kimler Yapabilir?

Dudak dolgusu oldukça basit bir işlemdir ancak yine de doktorunuzu seçerken daha etkili ve kalıcı sonuçlar almak için deneyim ve profesyonellik aramalısınız. Estetik ve plastik cerrahlar tarafından uygulanan dudak kalınlaştırma ve büyütme işlemleri genellikle hastanelerde yapılmaktadır. Ancak gerekli ekipmanların bulunduğu kliniklerde de uzman estetik cerrahlar tarafından uygulanmasında sakınca yoktur. Sadece dudaklar ve burun arasındaki kırışıklıkları, çizgileri ortadan kaldırmak içinse dudak botoksu işlemi yeterli olacaktır. Dudak dolgusu işlemi ile kombine edilerek yapılabilir.

Dudak Dolgusu Uygulanması

Öncelikle doktorunuz tarafından dudaklarınız muayene edilir ve yüzünüzdeki açısı, hizası ve konumu değerlendirilir. Ardından dolgu sonrası meydana gelecek görüntü hakkında hastaya bilgi verilir. Bu aşamalardan sonra dudak bölgenize lokal anestezi veya anestezi içeren kremler sürülerek, dudaklar uyuşturulur. Uyuşma gerçekleşince, dudağa uygulanacak dudak dolgu maddeleri çok ince iğneler ile dudak içerisine enjekte edilir. Bu işlem esnasında dudaklarınız uyuştuğu için herhangi bir acı hissetmezsiniz.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Dudak dolgusu uygulaması, herhangi bir cerrahi müdahale olmadığından oldukça acısız ve kısa süren bir uygulamadır. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika civarında tamamlanmaktadır. Dudak dolgusu uygulanan kişi, tedaviden hemen sonra günlük hayatına geri dönebilir ve aktivitelerine devam edebilir. Dünyada en sık tercih edilen dudak büyütme yöntemlerinden olan dudak dolgusu işleminin kalıcılığı kişinin dudak yapısına ve dolgu maddesine bağlı olarak da değişmektedir. Kullanılan bazı dolgu maddelerinin kalıcılığı 8 ay ila 1 yıl arasında sürebilirken, bazı maddeler 5 yıla kadar uzayan bir süreçte kullanılabilmektedir.

İşleminden Sonra

Dudak dolgu uygulaması ile dudak dolgunlaştırma sonrasında kişiler hemen günlük hayatlarına devam edebilirler ancak uygulama sonrası dudaklarda ödem oluşur. Bu şişlik yaklaşık 24-48 saat içerisinde normale döner. Bu süre içerisinde dudaklara aşırı sıcak veya soğuk içecek, yiyecek gibi şeylerin temas edilmemesi gerekir. Ayrıca uygulamadan sonraki 48 saat süresince dudaklara ruj sürülmemeli ve baskı uygulanmamalıdır.

Nişantaşı Dudak dolgusu ile dudak dolgunlaştırma fiyatları kullanılacak dolgu maddesine ve miktarına göre değişecektir.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Kaş Arası Dolgu
  Kaş Arası Dolgu

  Kaşlar arasında derinleşen kırışıklıkların sebep olduğu yaşlı ve sert görünümden kurtulmak için uygulanan tedaviler arasında bulunan kaş arası dolgu u..

  Devamı >
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu

  Işık dolgusu tamamen güvenli bir uygulamadır. Göz altı ışık dolgusu içeriğindeki doğal maddeler ile zarar vermeden göz altında tam bir sonuç alınmasın..

  Devamı >
  Nazolabial Dolgu
  Nazolabial Dolgu

  Nazolabial çizgi veya nazolabial oluk, burun kanatlarının yanından başlayarak ağuz köşelerine kadar uzanmakta olan oluğa verilen addır. Bu oluk bebekl..

  Devamı >
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu

  Dudakları dolgunlaştırmak ve kalınlaştırmak, hacim kazandırmak gibi amaçlar ile yapılan dudak dolgusu uygulaması hiç bir kesi olmadan ameliyatsız duda..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun