MENU

Bakış Tasarımı

Bakış Tasarımı

BAKIŞ TASARIMI / GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Bir estetik koçu olarak danışanım karşıma geçip ”Benim için sizce ne gerekli ? ‘’ diye sorduğunda iki noktaya bakarım: Birincisi ; üst yüz yani; alın, göz kapağı, kaş, göz üstü ve göz altı bölgeleri. Yani bakışlarınızı etkileyecek, sizi yorgun, üzgün ve silik gösterebilecek her şey. İkincisi ise alt yüzdür. Yani yanaklar, dudaklar, boyun, gıdı, orta yüz kemik yapısı, cilt yapısı vs.
Ne kadar diri bir cildiniz olursa olsun, üst yüzünüzde bir problem var ise bu sizi rahatsız eder. Peki daha canlı ve daha özgüvenli bakışlara kavuşmak için neler yapılabilir?
Haydi başlayalım;

Botox : Botoks diyince karşılaştığımız bazı kalıp yargılar ve önyargılar var. Dilerseniz bunlarla başlayalım. Öncelikle  Botoks sizi bir başkasına çevirmez. Donuk bakışlı, gereksiz ve aşırı estetik yapılmış yüzler sizi korkutmasın. Botoks, bence şehirli kadının vazgeçilmezidir. Sabah uyandığınızda dingin ve sağlıklı bir ifade ile uyanırsınız. Peki botoksun işlevleri neler? İlk olarak botoks, alın bölgenizdeki kırışıklıkları tedavi eder. Alnınızı daha gergin ve parlak gösterirken göz kenarlarınızı açar ve oluşmuş kırışıkları iyileştirirken, oluşabilecek kırışıklıkları da  engeller. Daha gergin, daha aydınlık bir göz çevresine sahip olmanıza yardımcı olur. Unutmayın ki doğru yapılan botoks işlemi bakışlarınızı durgunlaştırmaz aksine güzelleştirir. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişilerde, kaşları yükseltebilmek adına  botoksu oldukça fazla tercih ederiz.

Göz Altın Işık Dolgusu : Bilinenin aksine Göz Altı Işık Dolgusu  kırışıklıklara iyi gelmez. Çünkü işlem deriye yapılmaz. Çok daha derin dokulara uygulanır.  Amaç ise göz altlarında çöküntü olan bölgeyi doldurmak ve bu çöküntünün neden olduğu yorgun ve mor görüntüyü gidermektir.  Işık dolgularının içeriği Hyaluronik asittir ve herhangi bir zararı olmamakla birlikte aksine faydalıdır. Çapraz bağlı olmadığı için klasik dolgular gibi şişirme efekti vermez. Sizi yorgun gösteren gözaltı çöküntünüz için alternatifi olmayan pratik ve zararsız bir yöntemdir.

Mezoterapi : Göz kenarı kırışıklarını Botoks ile açabiliyor iken, göz altı kırışıklıklarını ancak mezoterapi ile tedavi edebiliriz. Seans sayısını ihtiyaca göre belirlemekle birlikte  en az 3 seans öneriyorum. Sadece kırışıklık açmakla kalmaz cilt kalitesini arttırır ve cilde elastikiyet kazandırır.

Microblading : Bakışlarımızı etkileyen en önemli detaylardan biri olan kaşlarımızın düşük, seyrek ve şekilsiz olması bakışlarımızı olumsuz yönde etkiler; örneğin bakışlarımızı anlamsızlaştırır. Doğru yapılmış bir kaş dizaynı bakışlarımıza çok şey katar. Altın oran kullanılarak kendi kıl rengimizde yapılan Microblading işlemi hem doğal hem de belirgin bir görüntü elde etmemizi ve göz güzelliğini vurgulamamızı sağlar. Kaş Laminasyonu ile kaş miktarı ve yoğunluğu yeterli fakat yönleri aşağı doğru olan kaşlarda sabitleme yaparak taranmış bir görüntü elde edebiliriz.

İpek Kirpik : İş hayatında olan kadının vazgeçilmezidir. Makyaj yapmak bir süre sonra yorucu ve keyifsiz bir hal alabiliyor ve daha kalıcı işlemler ile makyaj yapmadan sosyal hayata karışmak istiyoruz. Doğru yapılmış kirpik işlemi bize bu konforu sağlar, kendi kirpiklerini dökmez ve düzenli bakım ile de bize daima canlı ve bakımlı bir görüntü verir.

Göz Çevresi Bakım Kremleri : En önemli noktalardan biri de nemlendirici kullanımıdır. Aslında nemlendiricilerin görevi cildi dış etkenlere karşı koruyup sahip olduğu nemi yitirmesini engellemektir. Göz çevresi bakımı için mutlaka cilt yapımıza uygun bir nemlendirici kullanmalıyız.

Göz Kapağı Düşüklüğü : Bazen yapısal yani genetik faktörler bazen de ilerleyen yaş ile birlikte göz kapağı düşüklüğü gözleri ve bakışları baygın, yorgun ve uykulu gösterebilir. Bilinenin aksine Botoks göz kapağı düşüklüğüne çare değildir. Hatta göz kapağı fazlalığı olan kişiler Botoks yaptırdıktan sonra daha yorgun bakışlara sahip olabilirler ve sonuç olarak memnuniyetsizlik yaşarlar. Alın bölgesinin serbestlenmesi ile birlikte göz kapakları kendilerini daha belirgin olarak gösterirler. Mantıklı olan ise göz kağaındaki fazlalığı cerrahi olarak basit bir estetik operasyonla aldırmaktır. Plazma teknolojisi ile göz kapağı fazlalığı tedavi etmeye çalışılabiliyor fakat ben çekilen acının ve uzun iyileşme sürecinin alınan sonuca değmediğini düşünüyorum. Göz kapağı operasyonu geçirmiş biri olarak söyleyebilirim ki; hızlı iyileşme süreci ve kalıcı sonuç vermesi benim göz kapağı estetiğinde cerrahi müdahaleden yana olmamı sağladı.

Bakışlarınızı daha canlı, daha çarpıcı daha etkileyici hale getirecek birçok yöntemi anlattım fakat sizin bunlardan hangisine ihtiyacınız olduğuna ya da ihtiyacınızın olmadığına belirlemek için sizinle yapacağımız ön görüşme sonrası birlikte karar veriyoruz. Gelin size en uygun kişisel bakış tasarımınızı beraber planlayalım.

 

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Bakış Tasarımı
  Bakış Tasarımı

  BAKIŞ TASARIMI / GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI Bir estetik koçu olarak danışanım karşıma geçip ”Benim için sizce ne gerekli ? ‘’ diye sorduğunda iki noktaya bak..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun