MENU

Lazer Epilasyonda Cihaz Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Lazer Epilasyonda Cihaz Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Lazer Epilasyonda Cihaz Seçimi

Lazer cihazlarının birçok taklidinin olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Malum her başarılı ürün de cihaz da inanılmaz bir hızla taklit ediliyor. İnsan sağlığı söz konusu olduğunda da taklitler çoğu zaman tehlikeli bir hal alıyor. Lazer epilasyonda ise sahte cihazla yapılan uygulamalardan sonra bitmeyen tüyler cilt yanıkları gibi durumları da maalesef beraberinde getiriyor .

Peki doğru kararı nasıl vereceğiz? Neye göre seçim yapacağız ?

Dilerseniz önce lazer sistemlerini gözden geçirelim:

Alexandrite Lazer Epilasyon ; 755 nanometro dalga boyuna sahiptir. Spesifik bir cihazdır. Koyu tüylerde ve açık tende sonuç verir. İnce tüylerde çoğalma yapar. Koyu tende ise yanıklar oluşturur.

ND-Yag Lazer Epilasyon; 1064 nanometre dalga boyu ile en derine inen sistemdir. Oldukça ağrılıdır. Erkek sırtı ve genital bölge gibi spesifik bölgelerde etkilidir. Ten rengi ayırt etmez.

Diode Lazer Epilasyon ; 810 nanometre dalga boyuna sahiptir. Ten rengi ayırt etmez. Yaz-kış uygulanabilir. Acı seviyesi en düşük cihazdır. Kıllar kademeli olarak ısıtıldığı için acı ve ağrı en düşük seviyede hissedilir. Alexandrite’tan daha derine inmesine rağmen teknolojisi sayesinde daha az can yakar. Yanık riski hemen hemen hiç yoktur. Tabii ki sadece işin uzmanları tarafından uygulandığında bu sonuçları vereceği de unutulmamalıdır.

IPL Epilasyon ; Bir lazer teknolojisi değildir. Yine de değinmekte fayda var çünkü çoğu zaman Lazer Epilasyon sistemi olarak sunulur. IPL saçılarak yayılır ve çevre dokulara zarar verebilir. Teknolojisi seçici değildir. IPL yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Başarı oranları oldukça düşüktür.

Ev Tipi Epilasyon Cihaları ; Online sitelerde oldukça fazla görülen ve ne yazık ki kalıcı bir çözüm olduğu iddiasında bulunulmasına rağmen etkili olmayan bir sistemdir. Ağda yönteminden bir farkı olmamakla birlikte beklentiyi asla karşılamaz. Kesinlikle lazer cihazı değildir ve kalıcı bir çözüm sunmaz.

Gelelim Hangi Sistemin En Doğru Kombinasyon Olduğuna ;

Kombinasyon diyorum çünkü hiçbir lazer cihazı tek başına tüm cilt ve tüy yapılarına çözüm sunamaz.

Kliniğimizde Q Swich Lazer ile Diode+Aref teknolojisi birlikte kullanılır. Her iki teknolojinin de cilt yenileme özelliği çok üst seviyededir. Q Swich sayesinde en ince tüyleri renk ayırt edilmeksizin taranabilir ve kesinlikle çoğalma yapmamaktadır. Aksine, tüyler tekrar eden seanslarla giderek azalır. Diode+Aref Lazer ile yine ten rengi ayırt edilmeksizin vücut bölgesinde orta ve kalın tüylerde de epilasyon imkanı sağlanır. Yine Diode lazeri , lazer ışını ile birlikte radyofrekans veriyor olması hem kıl kökünü ısıtmakta hem de cilt kalitesini arttırmakta ve bize konforlu bir epilasyon imkanı sağlamaktadır.

Kliniğimizdeki her iki cihazımız da orijinal ve FDA onaylı cihazlardır. Aslına bakacak olursak bu çok önemli bir husustur; çünkü  ne yazık ki ülkemizde ağda gibi yöntemlerde istenen tutarlara lazer hizmeti sunduğunu iddia eden işletmeler ve bu işletmelerin kandırmacasından zarar gören kişiler var.

Dikkatli ve bilinçli olmakta fayda var  çünkü sağlık her şeyden önemlidir.

 

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Bakış Tasarımı
  Bakış Tasarımı

  BAKIŞ TASARIMI / GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI Bir estetik koçu olarak danışanım karşıma geçip ”Benim için sizce ne gerekli ? ‘’ diye sorduğunda iki noktaya bak..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun