lazer epilasyon nişantaşı

Lazer Epilasyonda Cihaz Seçimi

Lazer cihazlarının bir çok taklidinin olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Malum her başarılı ürün de cihaz da inanılmaz bir hızla taklit ediliyor. İnsan sağlığı söz konusu olduğunda da taklitler zarar verebiliyor. Lazer epilasyon da ise sahte cihazla yapılan uygulamalardan sonra bitmeyen tüyler cilt yanıkları gibi durumları maalesef beraberinde getiriyor.

Peki doğru kararı nasıl vereceğiz? Neye göre seçim yapacağız ?

Dilerseniz önce lazer sistemlerini gözden geçirelim:

Alexandrite Lazer Epilasyon ; 755 nanometro dalga boyuna sahiptir. Spesifik bir cihazdır. Koyu kıl ve açık ten de sonuç verir. İnce tüyler de çoğalma yapar. Koyu ten de ise yanıklar oluşturur.

ND-Yag Lazer Epilasyon; 1064 nanometre dalga boyu ile en derine inen sistemdir. Oldukça ağrılıdır. Erkek sırtı , genital bölge gibi spesifik bölgeler de etkilidir. Ten rengi ayırt etmez.

Diode Lazer Epilasyon ; 810 nanometre dalga boyuna sahiptir. Ten rengi ayırt etmez. Yaz-Kış yapılabilir. Acı seviyesi en düşük cihazdır. Kıllar kademeli olarak ısıtıldığı için acı ve ağrı en düşük seviyede hissedilir. Alexandrite dan daha derine inmesine rağmen teknolojisi sayesinde daha az can yakar. Yanık riski hemen hemen hiç yoktur. Tabi ehli eller de yapılırsa.

IPL Epilasyon ; Bir lazer teknolojisi değildir. Yine de değinmek istedim. Çünkü çoğu zaman Lazer Epilasyon sistemi olarak sunulur. IPL saçılarak yayılır ve çevre dokulara zarar verebilir. Teknolojisi seçici değildir. Yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Başarı oranları oldukça düşüktür.

Ev Tipi Epilasyon Cihaları ; Online sitelerde oldukça fazla görüyorum ve ne yazık ki verilen ücretin karşılığında vaat edildiği gibi kalıcı bir çözüm sunmuyorlar. Hiç de uzun değiller ve ağdan da farkı olmayan bir sistemdir. Kesinlikle Lazer cihazı değiller ve kalıcı çözüm veremezler.

Gelelim Hangi Sistemin En Doğru Kombinasyon Olduğuna ;

Kombinasyon diyorum çünkü hiç bir lazer cihazı tek başına tüm cilt ve tüy yapılarına çözüm sunamaz. Ben Q Swich Lazer ile Diode+Aref teknolojisini birlikte kullanıyorum. Her ikisinin de cilt yenileme özelliğine bayılıyorum. Q Swich sayesinde en ince tüyleri rengi ayırt etmeksizin taranabiliyoruz ve kesinlikle çoğalma olmamaktadır. Aksine tekrar eden seanslar giderek azalıyor. Diode+Aref Lazer ile yine ten rengi gözetmeksizin vücut bölgesinde orta ve kalın tüyler de Epilasyon imkanı sağlayabiliyoruz. Yine Diode Lazerin , lazer ışını ile birlikte radyofrekans veriyor olması hem kıl kökünü ısıtmakta hem de cilt kalitesini arttırmakta ve bize konforlu bir epilasyon imkanı sağlamaktadır.

Her iki cihazımız da original , FDA onaylı cihazlardır. Bu da çok önemli bir konudur. Ne yazık ki ağda yapılacak tutarlara Lazer hizmeti sunduğunu söyleyen işletmeler ve bu kandırmacadan zarar gören kişiler var. Lütfen dikkatli olun çünkü sağlık her şeyden önemlidir.