BAKIŞ TASARIMI / GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Bir estetik koçu olarak danışanım karşıma geçip ; ‘ Benim için sizce ne gerekli ? ‘ diye sorduğunda iki noktaya bakıyorum: Birincisi ; üst yüz yani alın , göz kapağı kaş , göz üstü ve göz altı bölgeleri. Yani bakışlarınızı etkileyecek , sizi yorgun , üzgün ve silik gösterebilecek her şey. İkincisi ; alt yüz. Yani yanaklar , dudaklar boyun , gıdı , orta yüz kemik yapısı , cilt yapısı vs.
Ne kadar diri bir cildiniz olursa olsun , üst yüzünüzde bir problem var ise bu sizi rahatsız eder. Peki Daha diri ve daha öz güvenli bakışlara kavuşmak için neler yapılabilir? ;

Botox : Yok öyle hemen korkmayın. Botoks sizi bir başkasına çevirmez. Donuk bakışlı , gereksiz ve aşırı estetik yapılmış yüzler sizi korkutmasın. Botox , bence şehirli kadının vazgeçilmezidir. Sabah uyandığınız da dingin ve sağlıklı bir ifade ile uyanırsınız. Ne mi yapıyor Botox ? Alın bölgenizdeki kırışıklıkları tedavi ediyor. Alnınızı daha gergin ve parlak gösterirken göz kenarlarınızı açıyor ve oluşmuş kırışıkları iyileştirirken , oluşabilecekleri de engelliyor. Daha gergin , daha aydınlık bir göz çevreniz oluyor. Unutmayın ki doğru yapılan Botox bakışlarınızı durgunlaştırmaz aksine güzelleştirir.Özellikle düşük kaşlarda yükseltebilmek adına çok fazla tercih ederiz.

Göz Altın Işık Dolgusu : Bilinenin aksine Göz Altı Işık Dolgusu kırışıklıklara iyi gelmez. Çünkü işlem deriye yapılmaz. Çok daha derin dokulara bırakılır. Amaç ise göz altlarındaki çöküntü olan bölgeyi doldurmak ve bu çöküntünün neden olduğu yorgun ve mor görüntüyü gidermektir. Işık dolgularının içeriği Hyoluronik asittir ve herhangi bir zararı olamamakla birlikte aksine faydalıdır.Çapraz bağlı olmadığı için klasik dolgular gibi şişirme efekti vermez. Sizi yorgun gösteren göz altı çöküntünüz için alternatifi olmayan pratik ve zararsız bir yöntemdir.

Mezoterapi : Göz kenarı kırışıklarını Botox ile açabiliyor iken , göz altı kırışıklıklarını ancak mezoterapi ile tedavi edebiliyoruz. Seans sayısını ihtiyaca göre belirlemekle birlikte , en az 3 seans öneriyorum. Sadece kırışıklık açmakla kalmıyor , cilt kalitesini arttırıyor ve elastikiyet kazandırıyor.

Microblading – Kaş Laminasyonu : Bakışlarınızı etkileyen en önemli detaylardan bazıları kaşlarımız , düşük seyrek şekilsiz olmaları bakışları olumsuz yönde etkiler. Anlamsızlaştırır. Doğru yapılmış bir kaş dizaynı bakışlarınıza çok şey katar. Altın oran kullanılarak kendi kıl renginizde yapılan Microblading işlemi hem doğal hem de belirgin bir görüntü elde etmemizi ve göz güzelliğini vurgulamamızı sağlar. Kaş Laminasyonu ile kaş miktarı ve yoğunluğu yeterli fakat yönleri aşağı doğru olan kaşlarda sabitleme yaparak taranmış bir görüntü elde edebiliriz.

İpek Kirpik : İş hayatında olan kadının vazgeçilmezidir. Makyaj yapmak bir süre sonra yorucu ve keyifsiz olabiliyor ve daha kalıcı işlemler ile makyaj yapmadan sosyal hayat karışmak istiyoruz. Doğru yapılmış kirpik işlemi sizi bu konforu sağlar , kendi kirpiklerini dökmez ve düzenli bakım ile de size daima canlı ve bakımlı bir görüntü verir.

Göz Çevresi Bakım Kremleri : En önemli noktalardan biri de nemlendirici kullanımıdır. Aslında nemlendiricilerin görevi cildi dış etkenlere karşı koruyup sahip olduğu nemi yitirmesini engellemektir. Göz çevresi güzelliğiniz için mutlaka cilt yapınıza uygun bir nemlendirici öneriyorum.

Göz Kapağı Düşüklüğü : Bazen yapısal yani genetik faktörler bazen de ilerleyen yaş ile birlikte göz kapağı düşüklüğü gözleri ve bakışları baygın , yorgun ve uykulu gösterebilir. Bilinenin aksine Botox göz kapağı düşüklüğüne çare değildir. Hatta göz kapağı fazlalığı olan kişiler Botox yaptırdıktan sonra daha yorgun bakışlara sahip olabilirler ve memnuniyetsizlik yaşarlar. Alın bölgesinin serbestlenmesi ile birlikte göz kapakları kendilerini daha belirgin olarak gösterirler. Mantıklı olan fazlalığı cerrahi olarak basit bir estetik operasyonla aldırmaktır.Plazma teknolojisi ile göz kapağı fazlalığı tedavi etmeye çalışılıyor. Fakat ben çekilen acının ve uzun iyileşme sürecinin , alınan sonuca değmediğini düşünüyorum. Göz kapağı operasyonu geçirmiş biri olarak hızlı iyileşme süreci ve kalıcı sonuç vermesi , beni göz kapağı estetiğinde cerrahi müdahaleden yana olmamı sağladı.

Bakışlarınızı daha diri daha çarpıcı daha etkileyici hale getirecek bir çok yöntemi anlattım. Fakat sizin bunlardan hangisine ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için sizinle yapacağımız ön görüşme sonrası birlikte karar veriyoruz. Gelin size en uygun kişisel bakış tasarımınızı beraber planlayalım.