MENU

Popo (Kalça) Büyütme Estetiği

Popo (Kalça) Büyütme Estetiği

Estetik kalça, popo estetiği genel olarak poposunun küçüklüğünden şikayetçi olan kişilere ameliyat ile yerleştirilen bir vücut implantı olarak bilinir. Bu noktada estetik kusurunun nedeni, popo bölgesinde tıptaki adı “gluteus” olarak bilinen, kaba eti oluşturmuş olan kasların az gelişmesi ya da hiç gelişmemesidir. Bu bölgedeki kaslar eğer az gelişmişse o kişinin poposu düz olmaktadır yani arkaya doğru bir çıkıntı olmaz. Bu durumda pantolon giyildiğinde giyilen pantolonun arka kısmının boş kalmasına neden olur.

Kalça Estetiği Ameliyatı

Popo, kalça estetiği ameliyatı implant, popo bölgesinde bulunan kasların içine ya da arkasına yerleştirilerek bu bölgenin arka bölgesine daha çıkıntılı ve dolgun bir görünüm kazandırmak amacı ile yapılan bir ameliyattır. Yapılan en klasik yöntem ile, implant protezin büyük gluteal kaslarının altına yerleştirilmesidir.

Bu bölgenin büyük gösterilmesi için kullanılan protezler, işlev açısından bakıldığında meme protezleri kadar yumuşak değillerdir. Kıvamı açısından oldukça sert silikonlardan yapılırlar. Yapılan bu protezler sert bir dokuya sahip olduğu için herhangi bir patlama ya da içerisinde bulunan maddelerin dışarı sızabilmesi gibi bir riski yoktur. Protezlerin sert olmasına rağmen, bunun yanında bu protezlerin popo, kalça bölgesinde hissedilemeyecek kadar yumuşak bir hissiyatı vardır.

Popo sarkması

Yaşlanma, yerçekimi, aşırı kilo alımı gibi etmenlerden dolayı zamanla düzleşebilir ve sarkabilir. Böyle durumlarda ise poponun kavisli şeklini alabilmesi adına birkaç estetik müdahale gerekebilir. Kalça içerisine enjekte edilen implant veya yağ dokusuyla birlikte kalça büyütme işlemi yapılmış olur ve popo daha hacimli durur.

Popo Kaldırma

Popo kaldırma işlemi için kişinin, vücuttaki yağ oranına bakılarak ilerlenir. Eğer vücudunuzda belirli gölgelerde fazla yağ dokusu varsa bunlar alınarak kalçaya enjekte edilir ve daha estetik bir görünüm sağlanır.

Eğer, kişinin vücudunda fazla yağ bezesi yoksa da, implant uygulanır. İmplant uygulandıktan 3-4 ay içerisinde varlığını unutturur ve herhangi bir acı hissettirmez.

Popo Dikleştirme

Popo sarkması olan kişilerde ameliyat yolu ile popo dikleştirme ya da iple popo kaldırma işlemi uygulanabilir.  Özel ipler yardımıyla popo dikleştirme işlemi yapılabilir ya da bu operasyon kesisiz bir şekilde özel iplerle de yapılabilir.

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Günümüzde en çok istenen popo biçimi, kalp şeklidir. Brezilya popo estetiği de ülkemizde popülaritesini artırmaya başlamıştır. Brezilya popo ise kadınsı özellikleri vurgulayan, kalkık ve kavisli şekildedir

Popo Kaldırma İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Ameliyat olmaya engel olacak herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan tüm kadınlar yaptırabilirler.

Popo, Kalça Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Öncelik olarak hasta çıplak bir şekilde bir tabureye ya da sandalyeye oturtulur. Hasta oturduktan sonra vücut ağırlığını taşıyan bölge bir kalem yardımı ile çizilir ve işaretlenir. Çizilen bu çizgi çok önemlidir. Bu çizginin altında kalan bölgede pek çok önemli sinir ve damar bulunduğu için ve bu bölgede oturduğumuzda vücut ağırlığını taşıdığı için bu bölgeye herhangi bir protez koymamak gerekir. Sonrasında protezin yerleştirileceği bölge bu çizginin üstünde kalan kısımdır. Kuyruk sokumu bölgesinden yapılan tek kesikten girilip büyük gluteal kasının altında, protezin yerleştirileceği bir boşluk açılır. Buna tıpta Robles’ın planı adı verilir. Protez, gluteal bölgenin üst kısmına yerleştirildiğinden dolayı büyük sinir ve damarların yara alma riski yoktur. Genel olarak iki kaba et arasında kalan bölgeden yerleştirilmelerinin yanında poponun muz hattı adı verilen alt kısımdan da bu protezler yerleştirilebilir. Yalnızca bu noktadan girildiği zaman önemli bir yapı olan sinir ve damarların riski daha yüksektir. Ayrıca görülür bir şekilde iz kalacaktır.

Popo, Kalça Estetiği Ameliyat İşlemi Nasıl Sürüyor?

Popo, kalça estetiği ameliyatı işlemi yaklaşık olarak 1 ila 2 saat sürer. Poponun orta kısmında bir iz kalabilir ancak bu iz dışarıdan görülebilecek bir iz değildir. Hatta kesik, kendiliğinden eriyen dikişlerle atıldığı için ameliyat bittikten sonra dikiş aldırmaya hiçbir şekilde gerek duyulmaz. Doktorların tavsiyesi olarak ameliyattan sonra ilk bir hafta hastaların yan ya da yüzükoyun yatmaları yönünde.

Nişantaşı popo estetiği fiyatları, operasyonun büyüklüğüne ve estetik kalça ameliyatta kullanılacak protezlere göre değişiklik gösterecektir.

 

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Lipoinjection denilen yüze yağ enjeksiyonu vücudumuzda hacim kazanmasını istediğimiz bölgelere uygulanmaktadır. Bu işlem için yağ transferi de denilme..

  Devamı >
  Popo (Kalça) Büyütme Estetiği
  Popo (Kalça) Büyütme Estetiği

  Estetik kalça, popo estetiği genel olarak poposunun küçüklüğünden şikayetçi olan kişilere ameliyat ile yerleştirilen bir vücut implantı olarak bilinir..

  Devamı >
  Bacak Estetiği
  Bacak Estetiği

  Bacak bölgesindeki şekil bozuklukları, hoşnut olunmayan derecede kalınlık ve incelikler rahatsızlık verici unsurlardır. Her kadın uzun, simetrik ve pü..

  Devamı >
  Karın Germe Ameliyatı
  Karın Germe Ameliyatı

  Doğumlar ve fazla kiloların alımı sonrasında sarkan karın bölgesindeki kötü görünümün giderilmesi için yapılan karın germe ameliyatları, elastikiyetin..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun