MENU

Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı

Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı

Vücudun bazı bölgelerinde oluşan inatçı yağların cerrahi müdahale ile alınmasına verilen genel ad olan liposakşın, zayıflamak için yapılan bir uygulama değildir. Bölgesel yağlanmanın yarattığı şekil bozukluğunu gidermek amacıyla tercih edilen Yağ aldırma, karın, kalça, yüz ve uyluk bölgelerinde, başka yöntemlerle erimeyen yağlar için uygulanır. Vakumlama yöntemi ile gerçekleştirilen operasyonla hastadan 4 ile 5 litre yağ çıkartımı yapılabilirken, müdahale en fazla birkaç saat sürer.

Yağ aldırma işlemini kesinlikle aşırı kilolarınızdan kurtulmanın yolu olarak düşünülmemelidir. Çünkü bu işlem sadece inatçı yağların oluştuğu bölgelerde uygulanan, tamamen estetik bozuklukları gidermeye yönelik bir işlemdir. Bölgesel yağlarını sorun haline getiren, kalp, karaciğer, böbrekler ve merkezi sinir sisteminde herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan herkes liposakşın yaptırabilir.

Liposakşın Hangi Bölgelere Uygulanabilir

Uygulandığı bölgesel alanlar, kalça ,basen, üst ve iç karın , bel yanları, kolların iç ve dış kısımları, diz bölgeleri ayak bilekleri ve çevresi, gıdı bölgesi ve kulakların arka ve ön bölgeleridir. Liposuction operasyonu genel anestezi ile uygulanır. Yağ alımı yapılacak bölgede küçük kesikler açılarak buralardan deri altına liposuction kanülü ile girilir. Bu kanülün bir ucu vakum makinasına bağlıdır, negatif basınç sistemleri ile vakumlanan yağlar vücuttan uzaklaştırılır. Böylelikle yağ birikintilerin o bölgede oluşturduğu çirkin görüntü ortadan kaldırılmış olur. Hastanın rahatsızlık duyduğu bölgelere göre operasyon süresinde de değişiklikler gözlenir, fakat tahmini bir liposakşın ameliyatı en fazla 4 saat sürer.

Ameliyat sonrasında ortaya çıkan şişmeler ve morarmalar iki hafta içinde geçmektedir. Hasta böylelikle günlük yaşamına kısa sürede dönebilmektedir. Aynı seans içinde hastanın şikayetleri tamamen ortadan kalkmış olmaktadır. Aynı bölgeye ikinci bir defa daha müdehale etmek için aradan 6 ay geçmesi gerekmektedir.

Lazer Liposakşın

Bölgesel yağlardan kurtulmanın bir diğer etkili yöntemi de Lazer Liposakşın uygulamasıdır. Deri altına girerek lazer yardımıyla sıvılaşan yağların emilerek vücuttan atılmasını sağlayan bu uygulama, bölgenin sıklaşması açısından ve iyileşme oranının hızlılığı bakımından etkili bir yöntemdir. Bölgesel yağlanmadan muzdarip hastalar böylelikle ideal vücutlarına kavuşmaktadır. Hastanın psikolojik durumunun ön planda tutulduğu operasyonlarda kişinin kendini daha mutlu hissetmesi amaçlanmaktadır. Yağ aldırma ameliyatları sonrasında kişinin beslenme ve sosyal yaşamında da değişiklikler yapması gerekmektedir. Aksi takdirde alınan yağlar yeniden aynı bölgelerde birikebilir.

Vaser Liposuction

Lazer ve Klasik işlemden farklı bir uygulamada ses dalgaları ile gerçekleştirilen Vaser Liposuction’dur. Bu uygulamada hastanın rahatsızlık duyduğu inatçı yağlar işaretlenir. Ardından küçük oranlarla açılan  deliklerinden bu yağlı alanlara özel bir sıvı verilir. Lokal anestezi içeren bu sıvı yağ hücrelerinin parçalanmasında kolaylık sağlar. Daha sonra açılan kesiklerden içeri  sokulan ve ses dalgalarını yağ dokuya iletecek olan  özel problarla Vaser işlemi yapılıp yağlar sıvılaştırılır.Sıvı hale gelen yağlar özel aparatlarla vücuttan çekilir. İşlem daha sonra hastaya özel hazırlanan giysi giydirilerek sona erer.

Yağ aldırma ameliyatların da daima istediğiniz sonuca ulaşmanız için bu uygulamaya kilo verme yöntemi olarak bakmamanız gerekiyor. Vücudunuzu şekillendirme amacını güden liposakşın, bir nevi vücudunuzu olabilecek en doğal ölçülere getirerek, geri kalan zayıflama sürecinize destek sağlıyor.

Nişantaşı liposakşın fiyatları bilgisi, vücut yağlarının alınacağı bölgelere ve işleme göre değişiklik göstereceğinden, doktor muayenesi sonrası belirlenebilmektedir. Yağ çektirme, aldırma konularında bilgi almak için bizleri arayabilir yada doktora sorun bölününden sorularınızı iletebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Lipoinjection denilen yüze yağ enjeksiyonu vücudumuzda hacim kazanmasını istediğimiz bölgelere uygulanmaktadır. Bu işlem için yağ transferi de denilme..

  Devamı >
  Popo (Kalça) Büyütme Estetiği
  Popo (Kalça) Büyütme Estetiği

  Estetik kalça, popo estetiği genel olarak poposunun küçüklüğünden şikayetçi olan kişilere ameliyat ile yerleştirilen bir vücut implantı olarak bilinir..

  Devamı >
  Bacak Estetiği
  Bacak Estetiği

  Bacak bölgesindeki şekil bozuklukları, hoşnut olunmayan derecede kalınlık ve incelikler rahatsızlık verici unsurlardır. Her kadın uzun, simetrik ve pü..

  Devamı >
  Karın Germe Ameliyatı
  Karın Germe Ameliyatı

  Doğumlar ve fazla kiloların alımı sonrasında sarkan karın bölgesindeki kötü görünümün giderilmesi için yapılan karın germe ameliyatları, elastikiyetin..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun