MENU

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Doğumlar ve fazla kiloların alımı sonrasında sarkan karın bölgesindeki kötü görünümün giderilmesi için yapılan karın germe ameliyatları, elastikiyetini yitirmemiş cilt üzerinde daha etkili olur. Karın bölgesindeki inatçı yağların üzerinde uygulanan Karın germe ameliyatı yani abdominoplasti ortalama 3 saat sürer. Genel anestezi ile gerçekleşen ameliyat sonrasında hasta psikolojik olarak kendisini olumsuz etkileyen tüm fazlalıklardan kurtulur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kasıklara yakın bölgeden açılan hat şeklinde bir kesi ile başlayan operasyonda bir delik de göbek deliği transferi için göbek deliği çevresinde açılır. Daha sonra  karın derisi ve yağ dokusu kaburga kemiklerine kadar yukarı kaldırılır.

Fazla olan yağ dokusu  ve deri yapılan operasyonla vücuttan ayrılır.Estetik dikiş ve yapıştırma suretiyle gergin hale getirilen karın bölgesini korumak için hastaya özel korse giydirilir. Hastanın durumuna göre bazen kısmi karın germe ameliyatı(mini abdominoplasti) da yapılabilir. Bu ameliyatta hastadan daha az deri ve yağ alınır. Abdominoplasti operasyonunun da aynı zamanda bölgede zamanla sıvı ve kan birikmemesi için plastik drenler konur. Bu drenler ameliyattan bir veya iki gün sonra çıkartılır.

Karın Gerdirme Operasyonun Riskleri

Karın germe ameliyatında sizi bekleyen fazla risk faktörleri yoktur. Yaralarınızın enfeksiyon kapması operasyon sırasında kan ve vücut sıvısının birikmesinin yanısıra kanın pıhtısı atması, karşılaşılabilecek risklerdir. Emboli riski her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat için de gerçerli bir komplikasyon olduğundan operasyon sırasında oldukça titiz davranılır.

Kimler Abdomnoplasti Yaptırabilir?

Orta ve ileri derecede derisinde esneklik bulunan, 60 yaşını aşmamış olan. hamileliğinin üzerinden en az altı ay geçmiş olan, şeker, tansiyon ve metobolizmaya bağlı hastalıklarını kontrol altına almış olan her bireyin karın germe ameliyatını yaptırma şansı vardır.

Karın sarkması derecesi uzman tarafından değerlendirilerek, gerekirse Liposakşın uygulanabilir. Yine kadınlarda en çok doğum sonrasında oluşan bir problemdir. Aynı zamanda fazla kiloların verilmesiyle birlikte vücudun birçok kısmında olduğu gibi sarkmalar meydana gelir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Zamanla kalınlaşan ve sarkan karın yağlarının neden olduğu kötü görüntüden kurtulmanızı sağlayan karın germe ameliyatı yani abdominoplasti ameliyatı sonrasında öncelikli olarak dikkat edeceğiniz konu sigara kullanmamak olacaktır. Ameliyat sonrası kullanıcağınız antibiyotik ve ağrı kesiciler sizi rahatlatmak ve olası enfeksiyonu önlemeye yönelik olacaktır. 3 ile 4 hafta arasında korse takmayı ihmal etmemeniz ve ağır işler yapmamanız da dikişleriniz için oldukca önemlidir. Dikişlerinizin alınması morluk ve ağrılarınız geçmesiyle birlikte tamamen iyileşmeniz sizin tüm bu kurallara uymanızla alakalı olacağından tahmini iyileşme süresi 6 ay ile 12 ay arasında değişme gösterebilir.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte karın germe ameliyatı başarı oranı yüksek estetik cerrahi karın toparlama operasyonlardandır. Sarkık karın bölgesinden rahatsızlık duyan bir çok hasta evlerine mutlu olarak dönmektedir. Zamanla kalınlaşan ve sarkan karın yağlarının neden olduğu kötü görüntüden rahatsız olan hastaların başvurduğu karın germe ameliyatı fiyatları değişmektedir.

 

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Lipoinjection denilen yüze yağ enjeksiyonu vücudumuzda hacim kazanmasını istediğimiz bölgelere uygulanmaktadır. Bu işlem için yağ transferi de denilme..

  Devamı >
  Popo (Kalça) Büyütme Estetiği
  Popo (Kalça) Büyütme Estetiği

  Estetik kalça, popo estetiği genel olarak poposunun küçüklüğünden şikayetçi olan kişilere ameliyat ile yerleştirilen bir vücut implantı olarak bilinir..

  Devamı >
  Bacak Estetiği
  Bacak Estetiği

  Bacak bölgesindeki şekil bozuklukları, hoşnut olunmayan derecede kalınlık ve incelikler rahatsızlık verici unsurlardır. Her kadın uzun, simetrik ve pü..

  Devamı >
  Karın Germe Ameliyatı
  Karın Germe Ameliyatı

  Doğumlar ve fazla kiloların alımı sonrasında sarkan karın bölgesindeki kötü görünümün giderilmesi için yapılan karın germe ameliyatları, elastikiyetin..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun