MENU

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun bölgesinde, yanaklarda ve göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları önlemek amacıyla oluşturulan bir estetik müdahaledir. Genellikle orta yaştaki bireylerde yaşlanma belirtileri ile birlikte ortaya çıkabilen bu durum, genç bireylerde genetikten dolayı ya da yüzdeki yıpranmalardan dolayı da meydana gelebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı, bireylerin yaşlılık belirtileri ve yüzlerinde meydana gelen sarkmalar ile birlikte başvurdukları bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüz ve boyun bölgelerindeki sarkmalardan rahatsız olan bireylerin, cerrahi bir işlem gerçekleştirmek ve kendilerini daha iyi hissetmek adına uyguladıkları yöntemler, işlemi yapan uzman kişiye göre değişebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı bireylerin cildinin daha gençleştirilmesi ve güzelleştirilmesi üzerine yapılmaktadır. Orta yaşlı kadınların olduğu kadar erkeklerinde, kendilerini daha iyi hissetmek, daha genç görünmek ve cildi ile barışmak adına yaptırdıkları yüz germe işlemi, cildin daha gergin ve kırışıklık gözükmesini desteklemektedir. Derideki yer çekimine yenik düşme durumu ya da cildi yanlış yönde kullanma, zarar verme gibi nedenlerle ortaya çıkan bu işlem estetik müdahale olarak görüldüğü için genellikle bireyler mutlu olması amacıyla uygulanmaktadır.

Yüz germe işlemi basit bir operasyon gibi gözükse de iyice araştırılmadan uygulandığı zaman bazı problemlerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına bu işlemi alanında profesyonel bireylere hatta doktorlara yaptırmakta fayda vardır. Estetik cerrahi, dermatolog ve estetik uzmanı gibi alanında profesyonelleşmiş kişilerin yüz germe işlemi yapabilme yetkileri bulunmaktadır. Bu tarz işlemlerin en sağlıklı şekilde hastanelerde ya da hijyenliğinden emin olunan önemli güzellik merkezlerinde yapılmasında fayda vardır. Sağlık problemi değil de daha çok keyfi bir işlem olarak görülen bu tarz işlemler, ciddi görülmeyerek araştırma yapılmadan gelişi güzel kişilere yaptırılmakta, daha sonrasında ise büyük problemlerle karşılaşılmaktadır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına, alanında uzman bir doktora başvurarak cilde en uygun gerdirme işleminin yapılması hem görüntü açısından hem de sağlık açısından daha iyi olacaktır.

İple Yüz Germe

Yüz germe işlemi içerisinde en yaygın olarak kullanılan yöntem iple germe yöntemidir. İşlem sırasında PDO iplerinin kullanılması ve yüz germe işlemi ip ile gerçekleştiği için ameliyatsız olarak uygulanması yaptırmak isteyen bireyler için geliştirilmiştir. Belirtilen profesyonel ip ile bireylerin yüz hatlarına göre ipin oturtulması ve göz çevresi, ağız kenarı ,kaş kenarı gibi sarkma olan bölgelerin ufak operasyonlarla gerdirilerek düzeltilmesi yüz germe işleminin aşamalarını oluşturmaktadır. Bu işlem sırasında bireyler isteklerine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulamasını doktorlarından talep edebilmektedirler. Yüz germe işlemi gerçekleştirilirken bireylerin yüzlerinde hiçbir kesik ya da bıçak izine rastlanmamaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Operasyon Süresi

Yüz germe işleminin süresi elbette ki tercih edilen doktora ve yüze uygulanan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bu işlem 2 ile 4 saat arasında uygulanmaktadır. Bu süre boyunca bireylerin yüzlerine kesinlikle bıçak değmemekte, işlem tamamen iple uygulanmaktadır. Operasyon bittikten sonra ise bireylerin direk çıkış yapmalarına izin verilmekte, herhangi bir tehlike yaratılmamaktadır. İşlem sonrasında yüzde hafif şişlikler oluşabilmekte ancak zamanla geçmektedir.

 

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Kepçe Kulak Ameliyatı
  Kepçe Kulak Ameliyatı

  Vücudun denge ve işitme organı olan kulakta genetik etkenler sebebiyle, doğuştan dahi gelebilen şekil düzensizlikleri oluşabilmektedir. Tüm kulak este..

  Devamı >
  Yüz Germe Ameliyatı
  Yüz Germe Ameliyatı

  Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun bölgesinde, yanaklarda ve göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları önlemek amacıyla oluşturulan bir ..

  Devamı >
  Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Son yıllarda en çok uygulanan ve rağbet gören estetik müdahale yöntemlerinin başında burun estetiği gelmektedir. Yüz hatlarıyla orantılı ve düzgün bir..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun