MENU

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı

Kadınların simgesi haline gelmiş olan göğüsler, vücudun estetiği açısından oldukça önemlidir. Fakat göğüs her zaman istenilen görüntü de ya da büyüklükte olmayabilir. Yaşlılığın getirisi olarak göğüsler sarkabilir; kilo alıp vermekten, hormonal değişikliklerden, hamilelik ya da emzirme dönemlerinden dolayı dokusal olarak değişikliğe uğrayan göğüs aşırı büyüyebilir ve bu büyüklük bireyleri rahatsız edebilir. Bu rahatsızlık kadınların sosyal yaşamını ve kendine olan güvenini kötü etkileyebilir.

Aynı zamanda büyük göğüs ölçüleri kadınlarda kamburluğa, duruş bozukluğuna, bel fıtığına, omuz bölgesinde el ve kol sinirlerinin sıkışmasına bağlı uyuşmasına, güç kaybına sebep olabilir. Bu ve buna benzer olaylardan dolayı göğüsleri diğer vücut ölçülerine göre büyük olan kadınlar göğüslerini küçültmek isteyebilirler. Göğüs dokusundaki bu değişikliklerin giderilmesi ve ideal forma kavuşulması adına meme küçültme ameliyatı uygulanırken aynı zamanda Göğüs dikleştirme işlemide yapılmış olur.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs küçültme işlemi için profesyonel bir dokunuş istiyorsanız meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz. İki göğüs dokunuzda birbirinden farklı olabilir ve farklı işlemler uygulanacak olabilir. Estetik açıdan güzel görünüme sahip formdaki göğüs modelini seçerek ameliyatı olabilirsiniz.

Ameliyat için öncelikle bölgesel anestezi uygulanır. Yağ dokuları ve sarkmalar genellikle alt bölümde toplandığından göğüs ucuna yakın bir yerden kesim işlemi uygulanarak bu yağ dokuları alınır. Ardından göğüsün yan yağları ortaya doğru toplanarak göğüsün daha dik durması sağlanır. Son işlem olarak yağ dokularının alınması ile kayan göğüs başı yeni ölçülerde ideal formdaki merkeze yerleştirilerek ameliyat sonlandırılır. Göğüs küçültme işlemlerinde yağ dokusunun değiştirilmesinden kolay uygulanacak işlemden sonra meme başı etrafında T, L ya da I şeklinde 1-2 milimetrelik ufak izler kalabilir. Fakat bu görüntü olabildiğinde küçültülerek ve estetik operasyon ile kişiyi rahatsız etmeyecek şekle getirilebilir.

Hamilelik dönemindeki kişilerin ameliyatlarındaki risklerin konuşulması ve işlemin doğumdan sonraya ertelenmesi anne sağlığı ve emzirme dönemi açısından daha doğru olacaktır. Titizlik ile yapılacak işlemlerden sonra göğüs uçlarındaki sinir dahi etkilenmeyerek istenilen forma ulaşılabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı İşlem Süresi Ne Kadardır?

Meme küçültme ameliyatı Nişantaşı başta olmak üzere bir çok ilimizde konunun uzmanı doktorlar  tarafından yaklaşık 3 ile 4 saat arasında gerçekleştirilmektedir. Ameliyattan sonra bir gün hastanede kalınması gerekmektedir. Ardından herhangi bir problem yaşamayan hastalar taburcu edilebilir. Fakat kontrollerinin 2 hafta boyunca yapılması gerekmektedir. Bu süre içerisinde hastaların sporcu sutyeni giymesi ve istirahat etmesi gerekmektedir. 2 haftanın sonunda hastadan dikişler alınır. Meme küçültme ameliyat esnasında oluşan ödemler 3- 4 hafta içerisinde hızlıca azalarak göğüs ideal formuna ulaşmaya başlar. Göğüsün esas şeklini alması 6-12 ay sürebilir. Bu süreç süresinde zaman zaman ağrılar meydana gelebilir. Fakat bu ağrılar sıklaşır ve yoğunlaşırsa mutlaka doktora danışılmalıdır.

Nişantaşı’ ında Meme küçültme estetiği ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstereceği için doktor ile görüşülerek yapılacak yönteme göre ücret alınması gerekmektedir.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Jinekomasti Ameliyatı
  Jinekomasti Ameliyatı

  Jinekomasti sorunu erkeklerde memenin fazla gelişerek kadın memesine benzemesi durumudur. Fiziksel olarak fazla bir zararı olmasa da erkekler için duy..

  Devamı >
  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı
  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

  Göğüs dikleştirme, estetik olarak yapısı bozulan göğüslerin eski formuna dönüştürülmesi operasyonudur. Memenin sarkması ya da göğüste deformasyonlar, ..

  Devamı >
  Göğüs Büyütme Estetiği
  Göğüs Büyütme Estetiği

  Göğüsler kadınların dişilik sembolüdür ve istenilen boyutlarda ve ölçülerde olmadığı durumlarda kişide ciddi bir özgüven kaybına neden olabilmektedir...

  Devamı >
  Meme Küçültme Ameliyatı
  Meme Küçültme Ameliyatı

  Kadınların simgesi haline gelmiş olan göğüsler, vücudun estetiği açısından oldukça önemlidir. Fakat göğüs her zaman istenilen görüntü de ya da büyüklü..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun