section-c1587ec
https://www.isabelzeybeauty.com/wp-content/uploads/2019/12/nazolabial-570x380.jpg

Nazolabial çizgi veya nazolabial oluk, burun kanatlarının yanından başlayarak ağuz köşelerine kadar uzanmakta olan oluğa verilen addır. Bu oluk bebeklerde de bulunmaktadır. Ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak daha belirgin bir hal kazanan bu nazolabial oluk, en çok dolgu uygulaması yapılmakta olan yerdir. Bu bahsettiğimiz nazolabial çizgilerin belirgin olması durumunda mutsuz, yorgun ya da daha yaşlı görünmenizi sağlayabilir. Nazolabial dolgu uygulamaları için hyaluronik asit içerikli dolgular tercih edildiği gibi bu sayede de oluklar doldurulmaktadır. Nazolabial dolgu uygulaması için kullanılan hyaluronik asit ise dokunuzu eritmeyerek, tersine kendisine su çekerek etkili olan bir madddedir. Hyaluronik asit, normal şartlarda vücudumuzun yapı taşlarından biridir ve bilhassa eklem içlerinde, deride ve damarlarda bulunmaktadır. Ancak kimi insanda hyaluronik asit az bulunabilmektedir.

section-50a9d83

Nazolabial Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Nazolabial dolgu uygulaması sonrasında, mimik kaslarınızda herhangi bir sorun olmayacağından dolayı, gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkündür. Nazolabial dolgu uygulaması, cilt altına iğne yardımıyla hyaluronik asit enjekte edilmesi sayesinde yapılmaktadır. Nazolabial dolgu uygulaması esnasında kişinin herhangi bir rahatsızlık ya da ağrı hissetmemesi adına, uygulama yapılan alanlara uyuşturucu kremler sürülmektedir ve nadiren de olsa lokal anestezi yapılabilmektedir. Nazolabial dolgu uygulaması tek başına yapılabileceği gibi diğer bölge dolgu uygulamarı ile birlikte aynı anda da yapılabilmektedir. Nazolabial dolgu uygulamasında, problemli olan bölgenin durumuna göre kullanılabilecek dolgu miktarı değişiklik göstersede, dolgu uygulamasının etkisi hemen ortaya çıkmaktadır. Dolgu uygulamasının etkisi kendisini hemen gösterdiğinden, aynaya baktığınızda dolgu yapılmış alan ve yapılmamış olan alan ile ilgili kıyaslamayaı anında yapabilirsiniz. Nazolabial dolgu uygulamasını takip eden bir iki gün için şişlik ve kızarıklık görülebilir. Ancak dolgu sonrası en iyi görüntü ortalama üç ya da dört gün sonra ortaya çıkmaktadır.

Nazolabial Dolgu Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Nazolabial dolgu uygulamasının etkisi ortalama olarak dokuz ile onsekiz ay arası bir sürede devam edebilecektir. Hyaluronik asit ile yapılmakta olan dolgu uygulamalarında, etkin olma süresi farklılıklar göstersede, en az dokuz ay boyunca bir süre uygulama yapılan bölgede kalıcılık sağlayacaktır.

Testimonials
custom-upload

FİYAT ALMAK İÇİN WHATSAPP ARACILIĞIYLA BİZE BİR MESAJ GÖNDERİN!

Mesaj Gönder