MENÜ

Lazer ile Kaş Silme Uygulaması

Lazer ile Kaş Silme Uygulaması

Kaş Silme Uygulaması

Maalesef son yıllarda yanlış yapılan uygulamalarla kaşlarını sildirenlerin sayısı azımsanabilecek gibi değil! Yanlış yöntemler, kullanılan kalitesiz malzemeler ve işinde yetkin olmayan kişilerce uygulanan işlemler; yüze uygun olmayan şekilde ve renkte kişiyi mutsuz eden kalıcı makyaj sonuçlarını doğurabiliyor. Kaşlara uygulanan boyalar zamanla cilt tarafından dışarı atılsa da beklemek istemeyenler için kaş silme işlemi yapılmaktadır.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Kaş şekillendirme bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Uzman olmayan estetisyenler ya da kötü malzeme ile yapılan kaşlar zaman içerisinde hızla bozulabilir. Aynı zamanda kişinin istediği kaş yapısından çok uzak bir görünüme de sahip olabilir. Bazen beklenenden çok kalın ya da beklenenden çok ince olabilen kaş dövmesi kişiyi mutsuz edebilir. Diğer bir sebep olarak da kaş kontür işlemi doğru bile uygulansa, boya zamanla deri altında dağılır ve kişi kaş dövmesini yeniletmek istediğinde eski boya üzerine tekrar boya tutmayacağı için yeni işlem uygulanamaz. Bu tarz durumlarda varolan fakat dağılan boyanın rengine ve yapısına uygun olan yöntemle, ciltten nazikçe çıkarılması gerekir.

Neyse ki kaş kontürünü sildirmek için birçok farklı yöntem kullanılabilir. Kullanılması gereken yöntemler kaş kontürü yapımında kullanılan teknik ve malzemelere göre değişir. En renkli, karmaşık, kalıcı dövmelerin bile silinebildiğini düşünürsek kaş kontürünü silmenin de mümkün ve etkili olduğunu söyleyebiliriz ancak seans tekrarı ve aralığı; kullanılan boyanın kalitesi ve derinliğiyle oldukça ilgilidir.

Kaş Silme İşlemine Başvurma Nedenleri Nelerdir?

 • Dövme kaş tiplerindeki renk değişimi,
 • Kaş modelinin tamamen değiştirilmek istenmesi,
 • Kaşın kendiliğinden silinmeye başlaması,
 • Kaş uygulaması yapılırken yanlış bir kaş tipinin seçilmesi,
 • Her iki kaş arasındaki genel görünüm farklılığı,
 • Kişinin seçtiği kaşın kendi yüzünde estetik durmaması şeklinde sıralamak mümkündür.

Lazerle kaş silme nasıl çalışır?

Lazerler ışık enerjileridir. Koyu renkli bir kıyafetle güneş altında bir süre beklerseniz kıyafetin ve derinizin ısındığını fark edersiniz. Çünkü koyu renkli boyalar ışığı emerler ve ısıya dönüştürürler. Lazer de benzer bir prensiple çalışır. Koyu renkli boyar maddeler lazer ışığını emerek ısı ve sese dönüştürürler, buharlaşma meydana gelir, pigment parçalanır, renk solar. Boyaları yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları deri yüzeyini zarar vermeden geçerek deri içindeki pigmente ulaşır. Kaş pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürür. Bu sayede deri içindeki büyük parçacıklar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrışmış kaş boyasını daha kolay emer.

Kliniğimizde hangi yöntemlerle kaş silme işlemi uyguluyoruz?

Isabel Zey Beauty olarak; sektörde 15 yılı aşkın deneyimimizi kullanarak son teknoloji cihaz ve çözümlerle cilt ve kıl kökünü koruyarak; cilde zarar vermeden kaş boyanızı silmek en büyük önceliğimiz. Bu sebeple kaş dövmesinin rengine göre lazerle veya solüsyonla silme işlemleri uyguluyoruz.

Kaş silme işlemi Q-Switched lazer cihazı ile yapılmaktadır. Q-Switched lazer teknolojisi özellikle kalıcı makyaj silmede ve tüy sarartma işlemlerinde kullanılmaktadır. Ten rengine bağlı olarak farklı başlıkları ve versiyonları yer almaktadır. Q-switched lazer cihazı deride yer alan kalıcı makyaj renk pigmentlerinin parçalanmasını sağlar. Bu cihaz deri altında yer alan renk pigmentlerini parçalara ayırdıktan sonra hücrelerin boyayı yutmasını sağlar. Hücreler tarafından yutulan boya lenf dolaşımı yardımı ile vücuttan atılır. İşlem sonrasında ilk olarak alan beyaz renkte olabilir. Bu durum normaldir. Sonrasında deri kendi rengini alacaktır. Lazer ışınları etki ettiği bölgede deri altındaki boya maddelerini çok küçük parçalara ayırarak bunların kaybolmasını sağlar. Siyah ve kırmızı dövmeler lazer ışınları ile kolaylıkla yok edilebilmektedir. Aynı şekilde kaş kontürü de lazerle tamamen silinebilmektedir. İşlem sonrasında uzmanınızın önerdiği kremleri kullanmanız önemlidir.

Lazerle kaş dövmesi sildirme işlemi uzman tarafından yapılmalıdır.

Kaş kontürünü lazerle silinebildiği gibi aynı şekilde özel bir solüsyon ile de silmek mümkündür. Bu işlem sırasında tıpkı kalıcı makyaj yapılırken uygulandığı gibi özel bir solüsyon, kaşlara kontür yapılan yerlere uygulanır. Uygulanan bu kremsi solüsyonun tam olarak uygulanan renk pigmentlerine ulaşması gerekir. Hazırlanan özel solüsyon deri altındaki renk pigmentlerine ulaştığında bunların çözülmesini sağlar. Sonrasında kabuk tutan deri iyileşir ve renk açılmış olur.

Lazerle Kaş silme işlemine geçmeden önce işlemi yapacak olan kişi sizi fiziksel olarak muayene etmelidir. Var olan kaş sorunları belirlenip silinecek olan alanlar çizilir. Daha sonrasında işlem ile ilgili kişi bilgilendirilir. Tamamen onay veriyor ise işlem uygulanır. Kaş silme işleminin aşamalarını sıralayacak olursak;

 • Silinecek alan ilk olarak sterilize edilir.
 • Kaş silme işlemine başlamadan önce lokal anestezi yapılır. Bunun için kaşlara uyuşturucu krem sürülmektedir.
 • Lokal anestezi sayesinde işlem acısız ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.
 • Daha sonrasında ise Q-Switched lazer cihazı ile adım adım kaş silme işlemi yapılır.
 • Q-Switched lazer cihazı renk pigmentlerini parçalayıp deriden atılmasını sağlar.

Lazerle Kaş Silme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Lazerle kaş silme işlemi acısız ve ağrısız bir işlemdir.
 • İşlem sonrasında deri tahrişi oluşması normaldir.
 • Lazerle kaş silme işlemi yaklaşık olarak 25 dakika kadar sürmektedir.
 • Kaş silme işlemi kaş kontürünün durumuna göre birden fazla seans gerektirebilir.
 • İşlem öncesinde kaşlara ve çevresine uyuşturucu krem sürülmektedir.
 • Kaş kontürü silmek için mutlaka uzman müdahalesi gerekir. Evde kendi başınıza kaş silme işlemi yapmak hem estetik görünüm hem de göz sağlığı açısından oldukça tehlikelidir.
 • Lazerle kaş silme işlemi; kaş boyasının kalitesi ve ne kadar derine yapıldığına ve boyanın tepkisine göre şekillenir. Ortalama 6-8 hafta sonra boyanın vücuttan ne kadar atıldığı görülür ve tekrar eden seanslara gerek olup olmadığı ortaya çıkar.
 • Dokuda travma yaratmamak ve kıl kökünü korumak adına doku kendini toparlamadan ikinci bir işlem uygulanmaz.

Kaş Sildirme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle kaş silme işlemi yaptıranlarda genel olarak işlem sonrası 24 saat ile 48 saat arasında süren bir şişlik veya kızarıklık olabilir. Bu şişlik/kızarıklık sonrasında geçer. İşlem yapılan gün banyo yapılmaması, işlem yapılan bölgeye su değdirilmemesi gerekir. Ancak 24 saat geçtikten sonra banyo yapılmasında sakınca yoktur.

Solüsyonla kaş silme işlemi sonrasında ise kişinin cilt yapısına göre çeşitli pansuman ya da krem uygulamaları yapılması gerekir. Bu yöntemle kaş sildirdikten sonra daha uzun bir süre kaşa su değmemesi gerekir. Ayrıca terlemeye sebep olan aktivitelerden de kaçınmak gerekir.

Sonuç olarak, hangi yöntemle olursa olsun kaş sildirme işleminden sonra bölgeyi nemden ve güneşten korumak, işlemin etki hızı ve sorunsuz iyileşme için oldukça önem arz etmektedir.

Bize Ulaşın

Isabel Zey Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Koltuk Altı Lazer Beyazlatma
  Koltuk Altı Lazer Beyazlatma

  Koltuk Altı Neden Kararır? Koltuk Altı Beyazlatma : Koltuk altı kararması genellikle normal bir durum olup, çeşitli faktörlerin bir kombinasyonu tara..

  Devamı >
  Lazer ile Kaş Silme Uygulaması
  Lazer ile Kaş Silme Uygulaması

  Kaş Silme Uygulaması Maalesef son yıllarda yanlış yapılan uygulamalarla kaşlarını sildirenlerin sayısı azımsanabilecek gibi değil! Yanlış yöntemler, ..

  Devamı >
  Genital Beyazlatma
  Genital Beyazlatma

  Kadın cinselliği ve daha geriye gittiğimizde ‘’vajina ve vulva’’ kelimeleri bile toplumlarda oldukça büyük bir tabu olmuştur. Bu yazıda; üstü pek de a..

  Devamı >
  Lazerle Tüy Sarartma
  Lazerle Tüy Sarartma

  Kıllar çok açık renk ve ince ise lazer epilasyona uygun değildir. Fakat yine de kişiler bu kıllardan rahatsız olabilirler. Bu durum da Q- switch Nd Ya..

  Devamı >
  Lazerle Ben Tedavisi
  Lazerle Ben Tedavisi

  Ben tedavisi, vücudumuzda istemediğimiz, sağlığımızı tehdit eden benlerin, çeşitli yöntemlerle vücuttan alınması işlemidir. Deriye rengini veren melan..

  Devamı >
  Lazer Ile Dövme Silme
  Lazer Ile Dövme Silme

  Lazer ışınları kullanılarak dövme silme işlemleri çok kolay şekilde yapılabilir. Lazer ışınları dövme silme işlemleri için bugünün teknolojisi şartlar..

  Devamı >
  Lazer Epilasyon
  Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon tüm dünyada en çok uygulanan estetik işlemlerden biridir. Doğru zaman da doğru şekilde uygulandığında oldukça pratik ve hayata konfor ..

  Devamı >
  Isabel Zey Beauty
  2 Dakikada Randevu Oluşturun